Studio Filmowe Logos - powstało w 1992 roku. Prezesem i właścicielem Studia jest Zdzisław Kuczyński związany z kinematografią od 1975 r. Kierownik produkcji i producent wielu filmów fabularnych, dokumentalnych i programów telewizyjnych. Od 1998 roku wykładowca w PWSFTviT w Łodzi. Członek Polskiej Akademii Filmowej. 
więcej na www.logosfilm.pl

Studio Filmowe Indeks - zostało powołane w 1990 roku przez Rektora Szkoły Filmowej w Łodzi (PWSFTviT) jako nowa jednostka organizacyjna do realizacji filmowych prac dyplomowych i debiutów studentów i absolwentów Uczelni, a także kolejnych filmów reżyserów – pedagogów. Od momentu powstania studiem kierowali: Wojciech Jerzy Has, Henryk Kluba, Konstanty Lewkowicz, Robert Gliński. Obecnie Mariusz Grzegorzek i Zdzisław Kuczyński. 
więcej na www.studioindeks.pl


Studio Filmowe Kalejdoskop - znany i wielokrotnie nagradzany producent filmów dokumentalnych i fabularnych. W ciągu 22 lat w Studiu powstało ponad 200 produkcji, które zostały nagrodzone ponad setką nagród. Ważnym wydarzeniem była w 1994 roku nominacja do Oscara w kategorii filmów krótkometrażowych za film “89 mm od Europy” w reżyserii Marcela Łozińskiego. Choć statuetka powędrowała wtedy w inne ręce, sama nominacja sprawiła, że Studio stało się znane w środowisku filmowym, na całym świecie.

Właścicielami i członkami Zarządu Kalejdoskopu są doświadczeni producenci: Zbigniew Domagalski, Janusz Skałkowski, Wojciech Szczudło, Piotr Śliwiński.
więcej na www.kalejdoskop.art.pl

Studio Filmowe Kronika - producent form dokumentalnych i notacji "Polskiej Kroniki Filmowej", cotygodniowego magazynu o długości 10-15 minut, relacjonującego życie polityczne, społeczne, sportowe i gospodarcze Polski w latach 1944 - 1995. "Polska Kronika Filmowa" kontynuowała dokonania Kroniki Filmowej PAT, a powstała przy współudziale Wytwórni Filmowej "Czołówka". W "PKF" znajdowały się także materiały zagraniczne. Przez lata magazyn był narzędziem propagandy socjalistycznej, ale mimo tego dziś jest nieocenionym źródłem informacji o życiu Polaków.
Studio Filmowe Kronika od 1990 roku realizuje filmy dokumentalne, dyrektorem Studia Filmowego Kronika jest Paweł Kędzierski.

Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna imienia Leona Schillera w Łodzi (PWSFTviT, nazwa pierwotna: Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa) – jedna z najstarszych uczelni filmowych na świecie. Uczelnia państwowa założona 8 marca 1948 w Łodzi, kształcąca przyszłych aktorów, reżyserów, operatorów filmowych i telewizyjnych, artystów fotografików, montażystów, scenarzystów oraz organizatorów produkcji telewizyjnej i filmowej. 

więcej na www.filmschool.lodz.pl


Polski Instytut Sztuki Filmowej – państwowa instytucja kultury odpowiedzialna za rozwój polskiej kinematografii oraz za promocję polskiej twórczości filmowej za granicą.
Instytut powstał w 2005 roku w efekcie uchwalenia ustawy o kinematografii przygotowanej przez ówczesnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Waldemara Dąbrowskiego.
Polski Instytut Sztuki Filmowej zajmuje się głównie finansowaniem produkcji filmowej, rozpowszechniania filmów, edukacją filmową, doskonaleniem zawodowym, promocją polskiej kinematografii na świecie. Dyrektorem Instytutu jest Agnieszka Odorowicz.
więcej www.pisf.pl

Nowy Teatr - Teatr Nowy uruchomiono w 1947 roku. Inicjatorem powstania teatru była Spółdzielnia Pracy Aktorów i Pracowników Teatralnych pod kierownictwem Juliana Tuwima. W 2005 roku dokonano przekształcenia instytucji miejskiej łącząc ją z prywatnym teatrem Fabryka Trzciny pod nazwą Teatr Praga. Stworzono też Nowy Teatr, którego dyrektorem mianowano Krzysztofa Warlikowskiego.
więcej www.nowyteatr.org

Komuna/Warszawa – to pogrobowiec i spadkobierca Komuny Otwock. Komuna Warszawa robi mniej więcej to samo co Komuna Otwock, ale pod inną nazwą. Bez zmiany pozostaje też zasada niezarobkowego uczestnictwa. „Jako Komuna Warszawa będziemy mówili o sprawach dla nas ważnych w sposób dla nas ważny i odpowiadający naszym gustom. Będziemy zajmowali się raczej życiem filozofów niż filozofiami. Zamiast głosić idee, jak to miała w zwyczaju Komuna Otwock, jako Komuna Warszawa będziemy raczej opowiadać historie. 
więcej komuna.warszawa.pl

Studio Filmowe Kadr - powstało w 1955 roku. Studio świadomie nawiązuje do tradycji Zespołu Filmowego, który w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych ubiegłego wieku wyprodukował kilkadziesiąt wybitnych tytułów. „Rewers” w reżyserii Borysa Lankosza był pierwszą fabułą zrealizowaną w KADRZE po czternastoletniej przerwie. Najnowsza premiera KADRU to wielokrotnie nagrodzony film „Sala samobójców” w reżyserii Jana Komasy, oraz „Baby są jakieś inne” w reżyserii Marka Koterskiego. 
więcej www.sfkadr.com

Studio Miniatur Filmowych - polskie studio filmowe, jeden z najstarszych w kraju producentów filmowych, działa od 1958 roku, powstało w wyniku przekształcenia warszawskiej filii Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, działającej jako firma państwowa. Struktura Studia pozostała niezmieniona aż do 1990 roku. SMF wyprodukowało ponad 1500 obrazów, wśród nich są zarówno autorskie filmy krótkometrażowe (w tym Piotra Dumały czy Jana Lenicy), seriale dla dzieci jak i filmy kinowe. Dyrektorem studia jest Włodzimierz Matuszewski.
więcej www.smf.com.pl

Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy - Pierwsza scena w mieście działała już w XVII i XVIII. W 1920 r. Teatr Polski powstał jako teatr miejski obejmując na siedzibę monumentalny gmach według projektu wybitnego niemieckiego architekta Christiana Heinricha Seelinga. Jesienią 1949 r. oddano do użytku nowy obiekt. Autorem projektu architektonicznego był Alfred Licznerski. Od 28 czerwca 2000 r., na mocy decyzji Rady Miasta, Teatr Polski w Bydgoszczy nosi imię Hieronima Konieczki - aktora, reżysera, animatora licznych i znaczących w życiu kulturalnym miasta przedsięwzięć. więcej www.teatrpolski.pl

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej - jest największą polską organizacją pozarządową, wspierającą rozwój szeroko rozumianej samorządności. FRDL to sieć 14 Regionalnych Ośrodków z filiami oraz 3 Wyższymi Szkołami Administracji Publicznej w Białymstoku, Kielcach i Szczecinie. FRDL prowadzi szkolenia, doradztwo, realizuje specjalistyczne projekty i prowadzi fora samorządowe.
więcej www.frdl.org.pl

Muzeum Sztuki w Łodzi - to muzeum, którego główną osią programową jest sztuka awangardowa, dokumentowanie jej historii i praca nad jej aktualizacją. Instytucja posiada trzy oddziały: ms1, ms2 oraz z Pałac Herbsta. Założone w 1930 r. jest drugim najstarszym muzeum sztuki nowoczesnej na świecie, wpisanym do Państwowego Rejestru Muzeów w 1998. więcej www.msl.org.pl 

Zachęta Narodowa Galeria Sztuki - to największa galeria sztuki współczesnej w Polsce. Przybliża publiczności prace uznanych artystów zagranicznych oraz aktywnie promuje polskich młodych twórców. Zachęta organizuje wystawy indywidualne i zbiorowe, w tym problemowe. Poza wystawami oferuje bogaty program wydarzeń towarzyszących, w tym: spotkania z artystami, pokazy filmowe, koncerty, oprowadzania i warsztaty artystyczne dla dzieci,rodzin,a także seniorów. więcej 
www.zacheta.art.pl

Studio Munka - powołane w 2008 roku działa w strukturach Stowarzyszenia Filmowców Polskich, i jest producentem debiutów filmowych. Młodzi twórcy, którzy chcą zrealizować swój pierwszy film mogą liczyć w Studiu Munka na wsparcie i opiekę nad projektem – od developmentu, przez produkcję w profesjonalnych warunkach, aż po szeroko rozumianą promocję gotowego filmu. 
więcej www.studiomunka.pl 

Fundacja Kultural Kolektiv - ma na celu wspieranie wszelkich nowych i odważnych działań kulturalnych. Głównym polem jej działalności jest popularyzowanie sztuk wizualnych oraz współczesnej muzyki elektronicznej, a przede wszystkim jednego z jej nurtów – ambitnego techno. Dzięki Kultural Kolektiv wystąpili w Polsce najbardziej znaczący przedstawiciele tego gatunku muzyki, m.in. Ben Klock, Agoria i Surgeon.

W 2012 r. Kultural Kolektiv zostało polskim partnerem 7. Festiwalu Filmów Krótkometrażowych Low & No Budget CLIPAWARD w Mannheim i współorganizatorem sekcji Polska Perspektywa, w ramach którejpokazano 10 wybranych krótkich form filmowych z naszego kraju. Festiwal ClipAward adresowany jest doniezależnych twórców filmowych pracujących w warunkach low & no budget. 
więcej na www.kulturalkolektiv.com www.clipaward.org

Instytut Muzyki i Tańca  - został powołany z dniem 1 października 2010 przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego. Powstanie Instytutu poprzedziły konsultacje środowiskowe oraz trzymiesięczny okres przygotowywania strategii rozwoju w ramach dialogu społecznego z polskimi organizacjami i instytucjami działającymi w zakresie muzyki i tańca. Podstawową misją IMiT jest działalność na rzecz rozwoju kultury muzycznej i tanecznej w Polsce. więcej www.imit.org.pl 

Teatr Stary w Lublinie – druga najstarsza scena teatralna w Polsce odrestaurowana dzięki wsparciu ze środków Unii Europejskiej. W marcu 2012 roku po 31 latach nieobecności na mapie kulturalnej Lublina wznowiła swoją działalność. Obecnie działa jako interdyscyplinarna i impresaryjna miejska instytucja kultury. Poza bogatym programem teatralnym, na widzów czekają koncerty, debaty o kulturze, program edukacyjny dla dzieci oraz prezentacje filmowe. Kreowaniu współczesnego wizerunku Teatru towarzyszy nieustająca świadomość potrzeby spójności jego tradycji ze świeżą artystyczną koncepcją. Teatr Stary jest przestrzenią dla aktywnej dyskusji między widzem a artystą. Dyskusji, w której podstawowym kanałem komunikacyjnym jest sztuka. Poprzez realizację profilu edukacyjnego Teatr umacnia rolę sztuki także w obszarze nauczania oraz kształtowania wrażliwości na rzeczywistość odbieraną przez pryzmat kultury. Przy przygotowywaniu repertuaru z Teatrem współpracują kuratorzy: Anna Drozd, Wojciech Majcherek, Magdalena Sendecka i Krzysztof Varga.\
więcej na teatrstary.eu