Anna i Michał Barańscy | Impulse I'm pulse
Konstrukcja filmu wydaje się dosyć prosta: w kadrze widzimy miarowo tętniące światła w przestrzeni miejskiej. Przejeżdżające samochody, latarnie ulic, okna domów – bezosobowa miejska mozaika, wypełniona jest jednak obecnością. Autorzy tak piszą o Impulse I’m pulse (2008):
Film opowiada o mieście. O życiu w nim. O intymności, którą nam zapewnia trzydzieści centymetrów ściany pomiędzy nami i naszymi sąsiadami. Nawet, jeśli ich nie słyszymy, oni tam są, blisko nas. Żyjąc w tkance, jaką jest wielkie miasto, jesteśmy jego częścią, wspólnie tworzymy rytm, wykonując te same czynności w tym samym czasie. Każdy człowiek potrzebuje jednak swojej prywatności, którą znajduje za drzwiami swojego domu...
Anna Barańska (ur. 1981) zajmuje się malarstwem, filmem, wcześniej także akcjami. Studiowała malarstwo na Wydziale Artystycznym UMCS (2001-2006), gdzie obecnie pracuje jako asystentka. Brała udział w wystawach krajowych i zagranicznych. Za swoją twórczość zdobyła m.in. I nagrodę w konkursie Wykluczone! w kategorii film za The Passing of Time (2008) oraz Przeszło-Poszło (2009), za film Człowiek należy do Ziemi (2009) otrzymała grand prix na Żywieckim Festiwalu Filmów Ekologicznych oraz EUROPRIX Multimedia Awards 2009, Quality Seal Award, ICNM - International Center for New Media w Salzburgu w Austrii; otrzymała również nagrodę główną w organizowanym przez Ministerstwo Środowiska konkursie na krótkie etiudy filmowe w 2010 roku, oraz I Nagrodę w kategorii animacja podczas We Art Water Film Festiwal w Madrycie w 2012 roku za film Give me water, please (2012).
Michał Barański (ur. 1981) zajmuje się fotografią, cyfrowym przetwarzaniem obrazu oraz filmem. Studiował w Instytucie Nauk o Ziemi UMCS w Lublinie (2000-2005) oraz Grafikę Komputerową w ramach podyplomowych studiów na Wydziale Artystycznym UMCS (2005-2006). Zdobył m.in. srebrny medal „za fotograficzną twórczość” w Ogólnopolskim Festiwalu Diaporam Cyfrowych (2009) oraz II miejsce w konkursie Rzeczywistość nierzeczywista w Galerii Pauza w Krakowie (2008).
Materiały dzięki uprzejmości artystów
Opracowanie: Z. Cielątkowska
SKOMENTUJ
Dodaj komentarz.Poniżej znajduje się wtyczka systemu komentarzy DISQUS. Została ona napisana w html5, dlatego upewnij się czy Twój czytnik ekranu go wspiera. Oficjalnie wspierane przez DISQUS czytniki to VoiceOver i NVDA.
Przemieszczając się przyciskiem tab po kolejnych polach wtyczki, w 9 kroku (po pozycji udostępnij) możnesz wpisać treść komentarza. Jeśli jesteś już zalogowany zatwierdzić wysłanie Twojego komentarza możesz w kroku 10.
Jeśli nie jesteś zalogowany do systemu DISQUS możesz to zrobić w kroku 10. Możesz również logować się poprzez konta Facebook, Twitter lub Google+ w krokach kolejno 11, 12 i 13. W celu zarejestrowania nowego konta w DISQUS podaj swoje dane, w kroku 15 imię, 16 e-mail, 17 hasło. Zatwierdzić wysłanie komentarza można w kroku 18. comments powered by Disqus