WOK – Wszystko o kulturze | 30.12.2012
W części poświęconej teatrowi Maciej Nowak odwiedza Wałbrzych, gdzie ma miejsce premiera spektaklu #dziady w reżyserii Michała Kmiecika – najmłodszego reżysera pracującego obecnie na polskich scenach. To ostatnia premiera teatru pod dyrekcją artystyczną Sebastiana Majewskiego w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu. Majewski jest gościem programu, gdzie dokonuje krótkiego podsumowania swojej pracy w wałbrzyskim teatrze. Następnie prowadzący rozmawia z Michałem Kmiecikiem. Segment wieńczy ocena spektaklu, którą formułuje krytyczka literacka Urszula Glensk z Uniwersytetu Wrocławskiego.
W części poświęconej muzyce Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński dokonują muzycznego podsumowania roku, w którym okazuje się, że rok 2012 należał przede wszystkim do weteranów scen muzycznych takich jak Neil Young czy Leonard Cohen.
W części poświęconej książce Antonina Turnau i Szymon Kloska prezentują książki i komiksy, które choć ważne, z braku czasu antenowego nie były prezentowane we wcześniejszych programach. Następnie spotykają się z Joanną Bator, autorką powieści Ciemno, prawie noc. W programie gości również reportażysta Paweł Smoleński, autor zbioru Arab strzela, Żyd się cieszy.
W części poświęconej sztuce Adriana Prodeus odwiedza galerię Raster, gdzie trwa wystawa Nowe historie Zbigniewa Libery, który jest gościem programu. Na wystawie prezentowane są wielkoformatowe fotografie artysty powstałe w latach 2011-2012. Następnie prowadząca odwiedza Galerię Propaganda gdzie prezentowana jest wystawa Niebieski najpiękniejszy kolor świata, w ramach której prezentowane są prace takich artystów jak Tomasz Ciecierski czy Edward Dwurnik. Gośćmi programu są Jacek Sosnowski i Tomasz Ciecierski.
Cotygodniowy magazyn kulturalny WOK czyli Wszystko o Kulturze
składa się z czterech części, poświęconych poszczególnym dziedzinom:
Muzyka, Teatr, Sztuka, Książki. Każda z nich przedstawia aktualne
wydarzenia z danego zakresu kultury, dyskutuje najciekawsze zjawiska, i
prezentuje wypowiedzi zaproszonych gości. W spektrum zainteresowań
znajdą się koncerty, spektakle, wystawy i festiwale z całego kraju.
Program realizowany jest przez Annę Zakrzewską i Rafała Wróblewskiego, a każda z jego części to autorski pomysł danego autora czy autorki. WOK Teatr realizowany jest przez Joannę Makowską oraz Tomasza Knittla, a prowadzony przez Macieja Nowaka, dyrektora Instytutu Teatralnego. Swoją wizją muzyki, zarówno poważnej jak i popularnej, podzielą się krytycy: Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński w programie realizowanym przez Elżbietę Rottermund i Grzegorza Jankowskiego. WOK Książki prowadzą Antonina Turnau i Szymon Kloska, realizacja Elżbieta Rottermund i Grzegorz Jankowski. WOK Sztuka prowadzi Adriana Prodeus. Autorem oprawy wizualnej całego magazynu jest grafik i designer Hakobo.
SKOMENTUJ
Dodaj komentarz.Poniżej znajduje się wtyczka systemu komentarzy DISQUS. Została ona napisana w html5, dlatego upewnij się czy Twój czytnik ekranu go wspiera. Oficjalnie wspierane przez DISQUS czytniki to VoiceOver i NVDA.
Przemieszczając się przyciskiem tab po kolejnych polach wtyczki, w 9 kroku (po pozycji udostępnij) możnesz wpisać treść komentarza. Jeśli jesteś już zalogowany zatwierdzić wysłanie Twojego komentarza możesz w kroku 10.
Jeśli nie jesteś zalogowany do systemu DISQUS możesz to zrobić w kroku 10. Możesz również logować się poprzez konta Facebook, Twitter lub Google+ w krokach kolejno 11, 12 i 13. W celu zarejestrowania nowego konta w DISQUS podaj swoje dane, w kroku 15 imię, 16 e-mail, 17 hasło. Zatwierdzić wysłanie komentarza można w kroku 18. comments powered by Disqus