Wolność. Po co nam wolność? | Bitwa o kulturę
Anda Rottenberg, kuratorka i krytyk sztuki, adwokat i publicysta Jerzy Naumann oraz prowadzący program, Roman Pawłowski debatują na temat granic wolności sztuki. Poszukują odpowiedzi na aktualne i trudne pytania:
Czy dziś skandal w sztuce ma sens merytoryczny czy tylko promocyjny? Czy artystów wolno karać za obrazę uczuć religijnych? Czy granicą wolności artysty nie jest wolność przekonań innego człowieka? Czy w pogoni za zainteresowaniem mediów artyści plastycy, pisarze, twórcy teatralni nie skandalizują na siłę, a ten ich skandal nie jest jałowy? Czy artyście naprawdę wolno więcej niż zwykłemu obywatelowi tylko dlatego, że ma dyplom ASP lub Akademii Teatralnej?
Cykle debat wokół tematów związanych z kulturą i literaturą – Bitwa o kulturę oraz Bitwa o literaturę – przygotowane zostały przez Krzysztofa Vargę i stanowią jeden z pięciu filarów interdyscyplinarnego repertuaru Teatru.
To co nam zagraża w najbliższym czasie, to nie meteoryt, czy globalne ocieplenie albo brak ropy naftowej, ale uwiąd kultury, śmierć kultury zastąpionej przez zwykłą rozrywkę.
– obawia się Krzysztof Varga. Stąd właśnie w Teatrze Starym rozmowy o kulturze.
SKOMENTUJ
Dodaj komentarz.Poniżej znajduje się wtyczka systemu komentarzy DISQUS. Została ona napisana w html5, dlatego upewnij się czy Twój czytnik ekranu go wspiera. Oficjalnie wspierane przez DISQUS czytniki to VoiceOver i NVDA.
Przemieszczając się przyciskiem tab po kolejnych polach wtyczki, w 9 kroku (po pozycji udostępnij) możnesz wpisać treść komentarza. Jeśli jesteś już zalogowany zatwierdzić wysłanie Twojego komentarza możesz w kroku 10.
Jeśli nie jesteś zalogowany do systemu DISQUS możesz to zrobić w kroku 10. Możesz również logować się poprzez konta Facebook, Twitter lub Google+ w krokach kolejno 11, 12 i 13. W celu zarejestrowania nowego konta w DISQUS podaj swoje dane, w kroku 15 imię, 16 e-mail, 17 hasło. Zatwierdzić wysłanie komentarza można w kroku 18. comments powered by Disqus