WOK - Wszystko o kulturze | 27.07.2014
Program rozpoczyna relacja z odbywającego się w dniach 24 lipca - 3 sierpnia 2014 roku Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu T-Mobile Nowe Horyzonty. Adriana Prodeus rozmawia m.in. z dyrektorem imprezy Romanem Gutkiem, który omawia najciekawsze punkty programu wydarzenia, z Grzegorzem Jarzyną, który na festiwalu prezentował filmową rejestrację spektaklu Między nami dobrze jest oraz z Karolem Radziszewskim, który we Wrocławiu prezentuje film Książe o teatrze Jerzego Grotowskiego.
W części poświęconej muzyce z okazji 10. urodzin wytwórni LADO ABC w programie gości jej założyciel Paweł Szamburski: opowiada o rynku muzyki niezależnej w Polsce oraz o związanych z LADO ABC artystach, których występy stanowią tło dla rozmowy.
W części poświęconej Książce gościem programu jest Ignacy Karpowicz, który opowiada Szymonowi Klosce o swojej najnowszej powieści Sońka. Pisarz tłumaczy dlaczego sięgnął do tematyki II Wojny Światowej, opowiada o konstrukcji książki i planach jej adaptacji teatralnej.
W części poświęconej sztuce odwiedzamy 7. Edycję poznańskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator. O imprezie opowiadają m.in. jej dyrektor artystyczny Marcin Giżycki, kuratorka programu „Film animowany kobiet. Problematyka i historia” Hanna Margolis oraz reżyserka Małgorzata Bosek. W programie znalazły się materiały o zrealizowanych w ramach festiwalu warsztatach dla dzieci z animacji w technice lalkowej oraz z przeglądów animacji non-camerowej i animacji chińskich.
Cotygodniowy magazyn kulturalny WOK czyli Wszystko o Kulturze składa się z części poświęconych muzyce, teatrowi, sztuce i książkom. Każda z nich przedstawia aktualne wydarzenia z danego zakresu kultury, dyskutuje najciekawsze zjawiska, i prezentuje wypowiedzi zaproszonych gości. W spektrum zainteresowań znajdą się koncerty, spektakle, wystawy i festiwale z całego kraju.
Program jest wspólną produkcją TVP i Narodowego Instytutu Audiowizualnego.
SKOMENTUJ
Dodaj komentarz.Poniżej znajduje się wtyczka systemu komentarzy DISQUS. Została ona napisana w html5, dlatego upewnij się czy Twój czytnik ekranu go wspiera. Oficjalnie wspierane przez DISQUS czytniki to VoiceOver i NVDA.
Przemieszczając się przyciskiem tab po kolejnych polach wtyczki, w 9 kroku (po pozycji udostępnij) możnesz wpisać treść komentarza. Jeśli jesteś już zalogowany zatwierdzić wysłanie Twojego komentarza możesz w kroku 10.
Jeśli nie jesteś zalogowany do systemu DISQUS możesz to zrobić w kroku 10. Możesz również logować się poprzez konta Facebook, Twitter lub Google+ w krokach kolejno 11, 12 i 13. W celu zarejestrowania nowego konta w DISQUS podaj swoje dane, w kroku 15 imię, 16 e-mail, 17 hasło. Zatwierdzić wysłanie komentarza można w kroku 18. comments powered by Disqus