WOK - Wszystko o kulturze | 11.04.2015
odtwarzaj/zatrzymaj - spacja|
przewiń w przód/przewiń w tył - strzałki prawo/lewo|
głośniej/ciszej - strzałki góra/dół|
jakość - q
Nowa powieść Krzysztofa Vargi „Masakra”, album „Głupi” zespołu Organek, wystawa „Ars moriendi. Sztuka umierania” w tarnowskim BWA oraz polska adaptacja musicalu „Billy Elliot” w programie WOK, czyli wszystko o kulturze
Opis materiału
Prowadzony przez Piotra Głowackiego program WOK, czyli Wszystko o Kulturze rozpoczyna przegląd nowości literackich. Na półkach księgarni pojawiły się m.in. nowa powieść Krzysztofa Vargi Masakra oraz pierwsza kompletna biografia Kurta Vonneguta - Zdarza się. Kurt Vonnegut: Życie autorstwa Charlesa J. Shieldsa. Anna Wojtacha opowiada z kolei prowadzącemu o swojej nowej książce Zabijemy albo pokochamy. Opowieści z Rosji. Część poświęcona muzyce prezentuje nowe wydawnictwa płytowe: The day is my enemy zespołu Prodigy, Reason belgijskiej piosenkarki Selah Sue czy Głupi grupy Organek. Na scenach teatralnych pojawiły się m.in. Sońka w reżyserii Agnieszki Korytkowskiej-Mazur oraz polska adaptacja musicalu Billy Elliot. Piotr Głowacki odwiedza także gdańskie Muzeum Narodowe, gdzie trwa wystawa Szymon Mondzain i École de Paris czy tarnowskie Biuro Wystaw Artystycznych, gdzie można obejrzeć Ars moriendi. Sztukę umierania.
Cotygodniowy magazyn kulturalny WOK czyli Wszystko o Kulturze składa się z części poświęconych muzyce, teatrowi, sztuce i książkom. Każda z nich przedstawia aktualne wydarzenia z danego zakresu kultury, dyskutuje najciekawsze zjawiska, i prezentuje wypowiedzi zaproszonych gości. W spektrum zainteresowań znajdą się koncerty, spektakle, wystawy i festiwale z całego kraju.
Program jest wspólną produkcją TVP i Narodowego Instytutu Audiowizualnego.
SKOMENTUJ
Dodaj komentarz.Poniżej znajduje się wtyczka systemu komentarzy DISQUS. Została ona napisana w html5, dlatego upewnij się czy Twój czytnik ekranu go wspiera. Oficjalnie wspierane przez DISQUS czytniki to VoiceOver i NVDA.
Przemieszczając się przyciskiem tab po kolejnych polach wtyczki, w 9 kroku (po pozycji udostępnij) możnesz wpisać treść komentarza. Jeśli jesteś już zalogowany zatwierdzić wysłanie Twojego komentarza możesz w kroku 10.
Jeśli nie jesteś zalogowany do systemu DISQUS możesz to zrobić w kroku 10. Możesz również logować się poprzez konta Facebook, Twitter lub Google+ w krokach kolejno 11, 12 i 13. W celu zarejestrowania nowego konta w DISQUS podaj swoje dane, w kroku 15 imię, 16 e-mail, 17 hasło. Zatwierdzić wysłanie komentarza można w kroku 18. comments powered by Disqus