Wacław Zimpel | FINA na ucho
odtwarzaj/zatrzymaj - spacja|
przewiń w przód/przewiń w tył - strzałki prawo/lewo|
głośniej/ciszej - strzałki góra/dół|
jakość - q
Uznany klarnecista i kompozytor podczas koncertu w FINA wykonał utwory z albumu „Massive Oscillations”, na którym rozwija zainteresowania współczesną muzyką elektroniczną
Opis materiału
Wacław Zimpel jest klasycznie wykształconym klarnecistą, który zdobył rozgłos, grając free jazz z absolutną czołówką tej sceny. Wszechstronność i kompozytorska kreatywność sprawiły, że artysta niedługo później zaczął zgłębiać inne stylistyki i tradycje muzyczne: minimalizm, indyjską muzykę klasyczną czy marokańską gnawę. Wydana w 2016 roku solowa płyta Lines – którą Zimpel prezentował w 2016 roku w FINA – okazała się przełomowa w jego karierze ze względu na wykorzystanie analogowych instrumentów elektronicznych. Te wkrótce stały się fascynacją Zimpla. Artysta niespodziewanie zamienił jazzowe kluby na najważniejsze festiwale muzyki elektronicznej na świecie i kooperacje z artystami takimi jak James Holden, Forest Swords czy Shackleton. 31 stycznia w Londynie odbyła się premiera albumu Massive Oscillations – pierwszego, na którym klarnet nie jest instrumentem dominującym. Kompozycje z tej płyty Zimpel zaprezentował dzień wcześniej podczas koncertu w siedzibie FINA.
Lista utworów:
1. Massive Oscillations
2. Sine Tapes
3. Random Odds
4. Release
fot. Gosia Kawka
Lista utworów:
1. Massive Oscillations
2. Sine Tapes
3. Random Odds
4. Release
fot. Gosia Kawka
SKOMENTUJ
Dodaj komentarz.Poniżej znajduje się wtyczka systemu komentarzy DISQUS. Została ona napisana w html5, dlatego upewnij się czy Twój czytnik ekranu go wspiera. Oficjalnie wspierane przez DISQUS czytniki to VoiceOver i NVDA.
Przemieszczając się przyciskiem tab po kolejnych polach wtyczki, w 9 kroku (po pozycji udostępnij) możnesz wpisać treść komentarza. Jeśli jesteś już zalogowany zatwierdzić wysłanie Twojego komentarza możesz w kroku 10.
Jeśli nie jesteś zalogowany do systemu DISQUS możesz to zrobić w kroku 10. Możesz również logować się poprzez konta Facebook, Twitter lub Google+ w krokach kolejno 11, 12 i 13. W celu zarejestrowania nowego konta w DISQUS podaj swoje dane, w kroku 15 imię, 16 e-mail, 17 hasło. Zatwierdzić wysłanie komentarza można w kroku 18. comments powered by Disqus