Tymon & The Transistors | Róbrege 2013
Słynąca z energetycznych, rock'n'rollowych kawałków i
ironicznych tekstów grupa Tymon & Transistors wystąpiła na warszawskim
placu Defilad w ramach reaktywacji kultowego Festiwalu Róbrege. Założony w 2002
roku przez Tymona Tymańskiego zespół ma na swoim koncie cztery albumy: soundtrack
do Wesela Smarzowskiego (2004), Don't
Panic! We're From Poland (2007), Bigos Heart (2009) i koncertową
Skaczemy jak pacynki (2013). Na koncercie pojawiły się piosenki ze wszystkich krążków. Występ na festiwalu Róbrege to dla Tymańskiego powrót do udziału w imprezie, w której wraz z artystyczną formacją Totart uczestniczył w 1988 roku.
Tymon & Transistors, w składzie:
Tymon Tymański – wokal, gitara
Marcin Gałązka – wokal, gitara
Arkadiusz Kraśniewski – gitara basowa
Filip Gałązka – instrumenty perkusyjne, wokal
Dominika Gałązka – saksofon
Marcela Mrozowski – saksofon
Mateusz Mielziuk – trąbka
Lista utworów:
- Wieś Jak Malowanie
- Wirtualna Miłość
- Mówisz Mi
- Goodbye
- Bigos Heart
- Pete Best Was Good Enough
- Ewakuacja Watykanu
- Skaczemy Jak Pacynki
- Nikt Nie Ma Domu
- Dymać orła białego
- Widziałem Cię? Z Innym Chłopcem
- Centrala
Róbrege to organizowany w latach 1983-1990 i reaktywowany w 2013 roku festiwal muzyczny. Pierwsza edycja imprezy odbyła się w warszawskim klubie Hybrydy, a kolejne, w związku z ogromnym zainteresowaniem publiczności, przeniesiono do namiotu cyrku „Intersalto” i wreszcie, w 1990 roku do warszawskiej hali Torwar . Wbrew nazwie, w wydarzeniu brały udział nie tylko zespoły grające muzykę reggae, ale także ska, punk i rocka. Impreza była jednym z najważniejszych festiwali muzyki alternatywnej w Polsce. Na festiwalu występowały m.in. zespoły: Izrael, Armia, Deuter, Dezerter, Karcer, Siekiera i Pancerne Rowery.
SKOMENTUJ
Dodaj komentarz.Poniżej znajduje się wtyczka systemu komentarzy DISQUS. Została ona napisana w html5, dlatego upewnij się czy Twój czytnik ekranu go wspiera. Oficjalnie wspierane przez DISQUS czytniki to VoiceOver i NVDA.
Przemieszczając się przyciskiem tab po kolejnych polach wtyczki, w 9 kroku (po pozycji udostępnij) możnesz wpisać treść komentarza. Jeśli jesteś już zalogowany zatwierdzić wysłanie Twojego komentarza możesz w kroku 10.
Jeśli nie jesteś zalogowany do systemu DISQUS możesz to zrobić w kroku 10. Możesz również logować się poprzez konta Facebook, Twitter lub Google+ w krokach kolejno 11, 12 i 13. W celu zarejestrowania nowego konta w DISQUS podaj swoje dane, w kroku 15 imię, 16 e-mail, 17 hasło. Zatwierdzić wysłanie komentarza można w kroku 18. comments powered by Disqus