Tygodnik kulturalny | 22.10.2010
Magazyn Tygodnik kulturalny realizowany w koprodukcji z TVP Kultura w subiektywny sposób podsumowuje najważniejsze zjawiska ze świata kultury i sztuki mijającego tygodnia. Krytycy sztuki, filmoznawcy, literaturoznawcy i teatrolodzy dyskutują o najciekawszych wydarzeniach ze swoich dziedzin. Gospodarzem programu jest Michał Chaciński.
Czy jedno zdarzenie może zdeterminować całe życie? Jeśli tak, to jak o tym opowiedzieć, żeby było wiarygodnie? Między innymi na ten temat rozmawiają w tym odcinku programu goście Tygodnika kulturalnego. W minionym tygodniu do kin trafiły filmy Essential Killing Jerzego Skolimowskiego i Chrzest Marcina Wrony, a do księgarń – najnowsza książka Jarosława Marka Rymkiewicza Samuel Zborowski. W Teatrze na Woli Ondrej Spisak wystawił Naszą klasę, w Operze Wrocławskiej można było zobaczyć ostatnie dzieło Michała Zadary. Na półki sklepów płytowych trafiła druga płyta grupy Grinderman. O najważniejszych wydarzeniach kulturalnych minionego tygodnia dyskutują: krytyczka filmowa – Magdalena Sendecka, Jacek Marczyński – krytyk muzyczny, krytyk muzyczny Grzegorz Brzozowicz, Zdzisław Pietrasik – krytyk filmowy, Jacek Kopciński – krytyk teatralny i Justyna Sobolewska – krytyczka literacka.
Michał Chaciński (ur. 1971) jest dziennikarzem i krytykiem filmowym. Publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Filmie i Polityce. Od 2005 roku współpracuje z Telewizją Polską, od roku 2007 jest ekspertem przy Polskim Instytucie Sztuki Filmowej. W 2011 roku został dyrektorem artystycznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i natychmiast wprowadził istotne zmiany – do konkursu głównego zakwalifikował tylko 12 filmów.
SKOMENTUJ
Dodaj komentarz.Poniżej znajduje się wtyczka systemu komentarzy DISQUS. Została ona napisana w html5, dlatego upewnij się czy Twój czytnik ekranu go wspiera. Oficjalnie wspierane przez DISQUS czytniki to VoiceOver i NVDA.
Przemieszczając się przyciskiem tab po kolejnych polach wtyczki, w 9 kroku (po pozycji udostępnij) możnesz wpisać treść komentarza. Jeśli jesteś już zalogowany zatwierdzić wysłanie Twojego komentarza możesz w kroku 10.
Jeśli nie jesteś zalogowany do systemu DISQUS możesz to zrobić w kroku 10. Możesz również logować się poprzez konta Facebook, Twitter lub Google+ w krokach kolejno 11, 12 i 13. W celu zarejestrowania nowego konta w DISQUS podaj swoje dane, w kroku 15 imię, 16 e-mail, 17 hasło. Zatwierdzić wysłanie komentarza można w kroku 18. comments powered by Disqus