Sztuka ironii i humoru w filmie | Hommage à Kieślowski
odtwarzaj/zatrzymaj - spacja|
przewiń w przód/przewiń w tył - strzałki prawo/lewo|
głośniej/ciszej - strzałki góra/dół|
jakość - q
O definicji filmowej ironii rozmawiają Kazimierz Kutz, Krzysztof Piesiewicz, Tomasz Kozłowski i Dorota Paciarelli
Opis materiału
Czym jest sztuka ironii? Milan Kundera pisał, że ironia jest trudna do wychwycenia, nie dlatego, że drwi i napastuje, ale dlatego, że pozbawia nas pewności odnośnie naszych racji; przestajemy się orientować, ponieważ odsłania ona nam niejednoznaczność świata. Przywołując te refleksje Dominika Paciarelli rozpoczyna rozmowę z Kazimierzem Kutzem, Krzysztofem Piesiewiczem i Tomaszem Kozłowskim. W jej toku omówione zostają także m.in. cechy sarkazmu stosowanego w memach, miejsce ironii w postmodernizmie oraz kulisy powstania scenariusza do filmu Biały Krzysztofa Kieślowskiego.
SKOMENTUJ
Dodaj komentarz.Poniżej znajduje się wtyczka systemu komentarzy DISQUS. Została ona napisana w html5, dlatego upewnij się czy Twój czytnik ekranu go wspiera. Oficjalnie wspierane przez DISQUS czytniki to VoiceOver i NVDA.
Przemieszczając się przyciskiem tab po kolejnych polach wtyczki, w 9 kroku (po pozycji udostępnij) możnesz wpisać treść komentarza. Jeśli jesteś już zalogowany zatwierdzić wysłanie Twojego komentarza możesz w kroku 10.
Jeśli nie jesteś zalogowany do systemu DISQUS możesz to zrobić w kroku 10. Możesz również logować się poprzez konta Facebook, Twitter lub Google+ w krokach kolejno 11, 12 i 13. W celu zarejestrowania nowego konta w DISQUS podaj swoje dane, w kroku 15 imię, 16 e-mail, 17 hasło. Zatwierdzić wysłanie komentarza można w kroku 18. comments powered by Disqus