Andrzej Bursa | Szczęśliwy naród, który ma poetę... Polskie wiersze 1918–2018
Kamil Brewiński, z wykształcenia jest polonistą, ale sam mówi o sobie „kolekcjoner pewnych rzeczy”. Zbiera przedmioty i nadaje im nowe wartości, to samo czyniąc ze słowami. Brewiński przybliża postać Andrzeja Bursy, wspominając swoje pierwsze licealne interpretacje twórczości poety. „(…) dzięki jego twórczości sam zacząłem pisać wiersze” – mówi Brewiński, prezentując słowa, które jego zdaniem w szczególny sposób opowiadają o poezji Bursy. Etiuda filmowa, bez ciągłości fabularnej, stanowi tło do wiersza, nie narzucając tym samym widzowi interpretacji wiersza, a jedynie podkreślając jego charakter i atmosferę.
Szczęśliwy naród, który ma poetę to seria etiud filmowych, w których współcześni poeci przedstawiają wiersze i sylwetki artystów sprzed lat. Filmową interpretację poezji przygotowali studenci i absolwenci Akademii Teatralnej w Warszawie.
Dofinansowano ze Środków MKiDN w ramach Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2021. –
SKOMENTUJ
Dodaj komentarz.Poniżej znajduje się wtyczka systemu komentarzy DISQUS. Została ona napisana w html5, dlatego upewnij się czy Twój czytnik ekranu go wspiera. Oficjalnie wspierane przez DISQUS czytniki to VoiceOver i NVDA.
Przemieszczając się przyciskiem tab po kolejnych polach wtyczki, w 9 kroku (po pozycji udostępnij) możnesz wpisać treść komentarza. Jeśli jesteś już zalogowany zatwierdzić wysłanie Twojego komentarza możesz w kroku 10.
Jeśli nie jesteś zalogowany do systemu DISQUS możesz to zrobić w kroku 10. Możesz również logować się poprzez konta Facebook, Twitter lub Google+ w krokach kolejno 11, 12 i 13. W celu zarejestrowania nowego konta w DISQUS podaj swoje dane, w kroku 15 imię, 16 e-mail, 17 hasło. Zatwierdzić wysłanie komentarza można w kroku 18. comments powered by Disqus