O pracy z Jerzym Grzegorzewskim
Dokument pokazuje pracę przy płycie Coś co zginęło szuka tu imienia – unikalnym wydawnictwie z muzyką teatralną Stanisława Radwana, pisaną do przedstawień Jerzego Grzegorzewskiego. Obaj artyści w ciągu swojej kilkudziesięcioletniej współpracy zrealizowali kilkadziesiąt teatralnych premier i stworzyli jedną z najbardziej niezwykłych par artystycznych w polskim teatrze. W materiale wypowiadają się m.in. Stanisław Radwan i Zbigniew Zamachowski, przy pracy widzimy też innych aktorów Grzegorzewskiego, w tym Wojciecha Malajkata.
Scenariusz i realizacja: Eliza Orzechowska
Zdjęcia: Jarosław Wierzbicki, Tomasz Suski
Dźwięk: Paweł Nabiałek
Montaż: Rafał Baran
Producent: Łukasz Borzęcki
Stanisław Radwan (ur. 1939) uczył się gry na pianinie u Ludwika Stefańskiego, a kompozycję studiował pod kierunkiem Krzysztofa Pendereckiego w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Krakowie. Współpracował z Piwnicą pod Baranami (1960-1975), był też kierownikiem Teatru Rozmaitości w Krakowie (1963-1966), Teatru Ateneum w Warszawie (1974-76) oraz Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie (1980-1990), z tym ostatnim związał się na stałe jako konsultant muzyczny (od 1977 roku). Zdobył wiele nagród, m.in. Nagrodę za muzykę w filmie Sędziowie na I Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdańsku (1974), Nagrodę miasta Krakowa (1988), Nagrodę im. Aleksandra Bardiniego (2000), Nagrodę za całokształt twórczości na XXI Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Nagrodę Fundacji Kultury Polskiej (2007), a w 1998 roku został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.
SKOMENTUJ
Dodaj komentarz.Poniżej znajduje się wtyczka systemu komentarzy DISQUS. Została ona napisana w html5, dlatego upewnij się czy Twój czytnik ekranu go wspiera. Oficjalnie wspierane przez DISQUS czytniki to VoiceOver i NVDA.
Przemieszczając się przyciskiem tab po kolejnych polach wtyczki, w 9 kroku (po pozycji udostępnij) możnesz wpisać treść komentarza. Jeśli jesteś już zalogowany zatwierdzić wysłanie Twojego komentarza możesz w kroku 10.
Jeśli nie jesteś zalogowany do systemu DISQUS możesz to zrobić w kroku 10. Możesz również logować się poprzez konta Facebook, Twitter lub Google+ w krokach kolejno 11, 12 i 13. W celu zarejestrowania nowego konta w DISQUS podaj swoje dane, w kroku 15 imię, 16 e-mail, 17 hasło. Zatwierdzić wysłanie komentarza można w kroku 18. comments powered by Disqus