Estragon | Spoke'N'Word
Warszawski Spoke’N’Word Festival to impreza łącząca polski slam poetycki z gościnnymi występami najlepszych europejskich artystów spoken word. Jest to jedno z największych wydarzeń tego typu w Europie, wyjątkowa okazja, aby dowiedzieć się, co w spoken wordowej trawie piszczy. Festiwalowi towarzyszyły warsztaty z performance poetry i kreatywnego pisania, które przybliżają wszystkim chętnym ideę i techniki poezji wykonywanej na żywo. Tegoroczne warsztaty poprowadziła Peh.
8. Spoke’N’Word Festival odbył się 6 i 7 października 2012 roku w warszawskim klubie Powiększenie. Gościli na nim: Frank Langmack (DK), José Anjos (PT), Peh (DE), Márton Simon (HU), Jan Jílek (CZ) i Mario Tomic (AT).
Wśród zagranicznych poetów, którzy dotychczas gościli na festiwalu, znaleźli się tacy artyści jak Crisis, Zena Edwards, Francesca Beard, Charlie Dark, JC001, DreadlockAlien, Salena Godden, Pilote Le Hot, Bohdan Bláhovec, Karl Larsson, Daniel Jonas, Paul Divjak, Raphael Urweider, Ákos Szilágyi, Vasilis Kalamaras, Xóchil A. Schütz, Vassilis Rouvalis, Gearóid Mac Lochlainn, Lydia Daher, Peter Dyreborg, Igor Bielov, Biru, Laura Wihlborg, Tatiana Daniliyants, Stefan Abermann , Keith Jarrett , Claus Ankersen, Stephen James Smith , Leandro Morgado, Hollie McNish, Lara Stoll, Ana Reis, Jimi Lend.
UWAGA! Slam poetycki, czyli pojedynek poetów-performerów, ze względu na swój specyficzny język ekspresji i ograniczone środki wyrazu, balansuje czasem na granicy tego co poprawne, porusza drażliwe tematy i przez niektórych może być uznany za kontrowersyjny. Z tego względu rekomendujemy niniejsze materiały dla osób dorosłych.
Organizatorami festiwalu są partnerzy stowarzyszenia EUNIC Warszawa: Portugalski Instytut Camoes, Węgierski Instytut Kultury w Warszawie im. Balassiego, Austriackie Forum Kultury, Duński Instytut Kultury, Goethe Institut i Czeskie Centrum.
Partner festiwalu: Narodowy Instytut Audiowizualny
SKOMENTUJ
Dodaj komentarz.Poniżej znajduje się wtyczka systemu komentarzy DISQUS. Została ona napisana w html5, dlatego upewnij się czy Twój czytnik ekranu go wspiera. Oficjalnie wspierane przez DISQUS czytniki to VoiceOver i NVDA.
Przemieszczając się przyciskiem tab po kolejnych polach wtyczki, w 9 kroku (po pozycji udostępnij) możnesz wpisać treść komentarza. Jeśli jesteś już zalogowany zatwierdzić wysłanie Twojego komentarza możesz w kroku 10.
Jeśli nie jesteś zalogowany do systemu DISQUS możesz to zrobić w kroku 10. Możesz również logować się poprzez konta Facebook, Twitter lub Google+ w krokach kolejno 11, 12 i 13. W celu zarejestrowania nowego konta w DISQUS podaj swoje dane, w kroku 15 imię, 16 e-mail, 17 hasło. Zatwierdzić wysłanie komentarza można w kroku 18. comments powered by Disqus