Rondo | Artur Kordas
Krótka historia człowieka zmierzającego, wydawałoby się,
w świadomie obranym kierunku i konkretnym celu, przez tajemniczą, wyludnioną, niepokojąco bezdźwięczną i statyczną okolicę. Budząc się
o poranku na pustyni, bohater rozpoczyna wędrówkę dobrze sobie znaną drogą.
Kiedy słońce chowa się za horyzontem, trafia w końcu do
miejsca, które wydaje się być jego domem... Film budzi skojarzenia ze sceną snu z Tam gdzie rosną poziomki Ingmara Bergmana czy z filmem Wróg Denisa Villeneuve'a, pozostawiając widza z pytaniem o znaczenie zdającej się doskonale zapętlać historii.
Rondo Artura Kordasa znalazło się w sekcjach konkursowych wielu międzynarodowych festiwali animacji i krótkiego metrażu. Otrzymało nagrodę dla najlepszej animacji na Międzynarodowym Festiwalu Cinefiesta w Puerto Rico w 2013 roku.
Program Młoda animacja realizowany w ramach Studia Munka ma na celu umożliwienie debiutującym reżyserom, zarówno absolwentom szkół filmowych, jak i osobom bez wykształcenia filmowego, ale posiadającym doświadczenie w realizacji animacji i korzystaniu z technik cyfrowych, zrealizowania pierwszego profesjonalnego filmu animowanego.
Artur Kordas – absolwent wydziału Sztuki Nowych Mediów warszawskiej Polsko-Japońskiej Wyższej
Szkoły Technik Komputerowych. Zajmuje się grafiką 3D oraz
szeroko pojętym projektowaniem graficznym, głównie na potrzeby internetu.
Studio Munka jest producentem debiutów filmowych, działającym w strukturach Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Jest nastawione na produkcję ambitnych filmów artystycznych, a jego głównym celem jest produkcja pełnometrażowych debiutów fabularnych. Studio produkuje także filmy w ramach Programów dla Młodych Twórców: 30 minut, Pierwszy Dokument i Młoda Animacja, które pozwalają zrealizować w profesjonalnych warunkach pierwszy film krótkometrażowy po szkole filmowej. Studio Munka zostało powołane w 2008 roku przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich i funkcjonuje na mocy porozumień zawartych z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej, Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Telewizją Polską.
SKOMENTUJ
Dodaj komentarz.Poniżej znajduje się wtyczka systemu komentarzy DISQUS. Została ona napisana w html5, dlatego upewnij się czy Twój czytnik ekranu go wspiera. Oficjalnie wspierane przez DISQUS czytniki to VoiceOver i NVDA.
Przemieszczając się przyciskiem tab po kolejnych polach wtyczki, w 9 kroku (po pozycji udostępnij) możnesz wpisać treść komentarza. Jeśli jesteś już zalogowany zatwierdzić wysłanie Twojego komentarza możesz w kroku 10.
Jeśli nie jesteś zalogowany do systemu DISQUS możesz to zrobić w kroku 10. Możesz również logować się poprzez konta Facebook, Twitter lub Google+ w krokach kolejno 11, 12 i 13. W celu zarejestrowania nowego konta w DISQUS podaj swoje dane, w kroku 15 imię, 16 e-mail, 17 hasło. Zatwierdzić wysłanie komentarza można w kroku 18. comments powered by Disqus