Prawie milioner | Marcin Korneluk
Krótki dokument Marcina Korneluka to dynamiczny i barwny portret człowieka, który z czyszczenia ludziom butów uczynił sztukę i życiową misję, uznając to jednocześnie za sposób na dorobienie się w przyszłości fortuny. Wierzy w „amerykański sen” i dlatego codziennie pojawia się w Galerii Mokotów w Warszawie, aby dzień po dniu przy pomocy szczotek, ściereczek, past (buty tańsze) i kremów (buty droższe) budować swój kapitał i pokonywać kolejne szczebelki w drodze do realizacji marzeń. Doskonale zna ekonomiczne i psychologiczne walory swojego fachu, ma swoją stałą grupę klientów, pielęgnuje kontakt z nimi, doradza: „proszę udać się w tych butach do teatru”. Wie jak czerpać radość z tego, co robi. Może powiedzieć: „W sobie mam pewne szczęście”.
Marcin Korneluk – reżyser i scenarzysta. Dwukrotny finalista konkursu Hartley Merrill (w 2004 i 2005 roku). Kierownik Kin Bałtyk i Trans w Szczecinie (w latach 1999-2001). Założyciel i koordynator działań Młodzieżowego Klubu Filmowego w Szczecinie (1999-2003). W 2011 roku na ekrany polskich kin wszedł jego debiut fabularny, Taxi A. Obecnie pracuje nad dużym i ważnym społecznie projektem dokumentalnym 30 lutego – w imię zasad o gigantycznych nadużyciach w polskim wymiarze sprawiedliwości.
Program Pierwszy dokument realizowany w ramach Studia Munka ma
na celu umożliwienie debiutującym reżyserom zrealizowania pierwszego
profesjonalnego filmu dokumentalnego. Program wspiera realizację filmów
autorskich, starających się przekazać pogłębioną prawdę o świecie
współczesnym.
Studio Munka jest producentem debiutów filmowych, działającym w strukturach Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Jest nastawione na produkcję ambitnych filmów artystycznych, a jego głównym celem jest produkcja pełnometrażowych debiutów fabularnych. Studio produkuje także filmy w ramach Programów dla Młodych Twórców: 30 minut, Pierwszy Dokument i Młoda Animacja, które pozwalają zrealizować w profesjonalnych warunkach pierwszy film krótkometrażowy po szkole filmowej. Studio Munka zostało powołane w 2008 roku przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich i funkcjonuje na mocy porozumień zawartych z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej, Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Telewizją Polską.
SKOMENTUJ
Dodaj komentarz.Poniżej znajduje się wtyczka systemu komentarzy DISQUS. Została ona napisana w html5, dlatego upewnij się czy Twój czytnik ekranu go wspiera. Oficjalnie wspierane przez DISQUS czytniki to VoiceOver i NVDA.
Przemieszczając się przyciskiem tab po kolejnych polach wtyczki, w 9 kroku (po pozycji udostępnij) możnesz wpisać treść komentarza. Jeśli jesteś już zalogowany zatwierdzić wysłanie Twojego komentarza możesz w kroku 10.
Jeśli nie jesteś zalogowany do systemu DISQUS możesz to zrobić w kroku 10. Możesz również logować się poprzez konta Facebook, Twitter lub Google+ w krokach kolejno 11, 12 i 13. W celu zarejestrowania nowego konta w DISQUS podaj swoje dane, w kroku 15 imię, 16 e-mail, 17 hasło. Zatwierdzić wysłanie komentarza można w kroku 18. comments powered by Disqus