Wejdź na Poziom 2.0 | Status: obywatel 2012 | 2/2
W reportażu wędrujemy po wystawie Wejdź na Poziom 2.0, która od dwóch lat towarzyszy wydarzeniom festiwalowym. Autorzy prac pokazują, jak w zaskakujący sposób można zastosować technologię w sztuce, eksperymentując z tworzeniem oprogramowania, artefaktów oraz sytuacji.
Druga część reportażu koncentruje się na pracy Michała Szoty Podłącz się i naciśnij PLAY – uczestnicy festiwalu podłączali własne urządzenia odtwarzające muzykę do wtyczki leżącej na blacie; wszystkie fragmenty odtwarzanej muzyki zostały w czasie rzeczywistym nagrane i sklejone w jeden większy patchworkowy utwór. Paulina Jędrzejewska pokazuje torbę Eleven Brothers – przedmiot złożony z 325 elementów w kształcie rombów, odsyłający do słynnych gumowych toreb na owoce z lat 80. Małgorzata Wdowik opowiada o pracy Digi-Dizajn, Tomasz Dubiel przedstawia projekt VHS, a Piotr Sych instalację Soundbloom. Roch Forowicz w instalacji Detekcja 2 po raz kolejny daje dowód, jak twórczo można wykorzystać termowizję, a Justyna Zubrycka w Mórimo pokazuje, jak poprzez ciało można uruchomić dźwięki, w tym przypadku audycje radiowe z nieżyjącymi już wybitnymi aktorami.
Festiwal Kultura 2.0 w 2012 roku (26-27 października) odbywał się pod hasłem STATUS: obywatel, a jego ramy merytoryczne wyznaczały trzy ścieżki tematyczne: Obywatel 2.0 w kulturze, Archiwa społeczne i Sztuka dla obywatelskości. W programie festiwalu znalazły się wykłady, warsztaty, seminaria, wystawa Wejdź na Poziom 2.0, gra w obiegi kultury, a także akcje i zbiórki materiałów do digitalizacji. Wydarzeniem towarzyszącym był koncert AUDIO: BABILON 2:0 wiążący dokonania polskiego undergroundu z dniem dzisiejszym.
Zapraszamy do obejrzenia pierwszej części reportażu z wystawy.
SKOMENTUJ
Dodaj komentarz.Poniżej znajduje się wtyczka systemu komentarzy DISQUS. Została ona napisana w html5, dlatego upewnij się czy Twój czytnik ekranu go wspiera. Oficjalnie wspierane przez DISQUS czytniki to VoiceOver i NVDA.
Przemieszczając się przyciskiem tab po kolejnych polach wtyczki, w 9 kroku (po pozycji udostępnij) możnesz wpisać treść komentarza. Jeśli jesteś już zalogowany zatwierdzić wysłanie Twojego komentarza możesz w kroku 10.
Jeśli nie jesteś zalogowany do systemu DISQUS możesz to zrobić w kroku 10. Możesz również logować się poprzez konta Facebook, Twitter lub Google+ w krokach kolejno 11, 12 i 13. W celu zarejestrowania nowego konta w DISQUS podaj swoje dane, w kroku 15 imię, 16 e-mail, 17 hasło. Zatwierdzić wysłanie komentarza można w kroku 18. comments powered by Disqus