Political Dress | Judyta Fibiger
odtwarzaj/zatrzymaj - spacja|
przewiń w przód/przewiń w tył - strzałki prawo/lewo|
głośniej/ciszej - strzałki góra/dół|
jakość - q
Czy moda może być narzędziem walki albo powodować realne, społeczne zmiany? O tym, w co ubierano się w PRL opowiadają m.in. Barbara Hoff, Janusz Głowacki i Andrzej Wajda
Opis materiału
Film Judyty Fibiger ukazuje (często nieoczywiste) polityczne i społeczne znaczenie mody. Stroje mogą być narzędziem buntu, sposobem manifestacji poglądów czy przynależności do określonej grupy. Czy chcemy tego, czy nie – zawsze coś o nas mówią. Dokument przedstawia historię ubrań w PRL: to, jak trudno było je zdobyć, jak traktowano osoby modne i jak oryginalnie w tym okresie wyglądały Polki. Swoimi wspomnieniami z socjalizmu dzielą się m.in. Barbara Hoff, Janusz Głowacki, Andrzej Wajda, Ania Kuczyńska, Mirosław Pęczak, Tomek Lipiński, Kora czy Wilhelm Sasnal.
Film jest częścią cyklu Guide to the Poles zrealizowanego w ramach Zagranicznego Programu Kulturalnego Polskiej Prezydencji 2011. Więcej dokumentów serii znajduje się tutaj.
SKOMENTUJ
Dodaj komentarz.Poniżej znajduje się wtyczka systemu komentarzy DISQUS. Została ona napisana w html5, dlatego upewnij się czy Twój czytnik ekranu go wspiera. Oficjalnie wspierane przez DISQUS czytniki to VoiceOver i NVDA.
Przemieszczając się przyciskiem tab po kolejnych polach wtyczki, w 9 kroku (po pozycji udostępnij) możnesz wpisać treść komentarza. Jeśli jesteś już zalogowany zatwierdzić wysłanie Twojego komentarza możesz w kroku 10.
Jeśli nie jesteś zalogowany do systemu DISQUS możesz to zrobić w kroku 10. Możesz również logować się poprzez konta Facebook, Twitter lub Google+ w krokach kolejno 11, 12 i 13. W celu zarejestrowania nowego konta w DISQUS podaj swoje dane, w kroku 15 imię, 16 e-mail, 17 hasło. Zatwierdzić wysłanie komentarza można w kroku 18. comments powered by Disqus