Podróż do wnętrza ziemi | Kawalerowie błotni
Twórcy traktują Vernowską podróż jako metaforę wyprawy w głąb ludzkiej pamięci, poprzez warstwy postrzegania rzeczywistości. Dzięki komputerowemu instrumentarium Marka Chołoniewskiego, swoista „neurofizjologia podróży” wyraża się za sprawą dźwięku kształtowanego na żywo przez fale mózgowe. Na materiał wizualny składają się natomiast nagrania wydarzeń życia publicznego, fotografie z dzieciństwa wykonawców, zdjęcia z Amiens (miejsca życia Verne’a) oraz unikalne działania plastyczne prowadzone na żywo.
Kawalerowie Błotni wystąpią w składzie:
Marek Chołoniewski – komputery
Jerzy Kornowicz – pianino
Ryszard Latecki – trąbka i małe instrumenty
Mieczysław Litwiński – altówka, instrumenty etniczne i głos
Krzysztof Knittel – media elektroniczne
Tadeusz Sudnik – media elektroniczne
Tadeusz Wielecki – kontrabas
Krzysztof Owczarek – analogowe animacje wizualne
Adam Kruk – projekcja obrazu
Andrzej Kijanowski – projekcja dźwięku
Utwór powstał dzięki programowi IMiT „Zamówienia kompozytorskie”. Występ odbył się w ramach 32. Warszawskich Spotkań Muzycznych oraz Nocy Muzeów.
Kawalerowie Błotni – grupa muzyczna o zmiennym składzie, specjalizująca się w improwizacjach. Zespół powstał w 2001 roku z inicjatywy kompozytora Jerzego Kornowicza. Muzykę grupy charakteryzuje bogactwo środków formalnych, a jej projekty realizowane są często w nietypowych, plenerowych lokalizacjach. Do kompozycji Kawalerów należą m. in. Jazda okopowa (2003), Opary (2004), Przypowieści (2004), Przypowieści rzeczne (2005), Śpiewnik kawaleryjski (2005).
SKOMENTUJ
Dodaj komentarz.Poniżej znajduje się wtyczka systemu komentarzy DISQUS. Została ona napisana w html5, dlatego upewnij się czy Twój czytnik ekranu go wspiera. Oficjalnie wspierane przez DISQUS czytniki to VoiceOver i NVDA.
Przemieszczając się przyciskiem tab po kolejnych polach wtyczki, w 9 kroku (po pozycji udostępnij) możnesz wpisać treść komentarza. Jeśli jesteś już zalogowany zatwierdzić wysłanie Twojego komentarza możesz w kroku 10.
Jeśli nie jesteś zalogowany do systemu DISQUS możesz to zrobić w kroku 10. Możesz również logować się poprzez konta Facebook, Twitter lub Google+ w krokach kolejno 11, 12 i 13. W celu zarejestrowania nowego konta w DISQUS podaj swoje dane, w kroku 15 imię, 16 e-mail, 17 hasło. Zatwierdzić wysłanie komentarza można w kroku 18. comments powered by Disqus