Ostatni numer | Marcin Nowak
Zenon Andryjewicz od wielu
lat prowadzi we Lwowie szkołę cyrkową dla młodzieży. To całe jego życie. Choć
bywa ostry wobec uczniów – widać, że ma z nimi dobry kontakt, a oni go bardzo
szanują. Mężczyzna ma coraz mniej siły i myśli o przejściu na emeryturę. Swoim
podopiecznym nie chce zostawić po sobie tylko starych plakatów
i spłowiałych zdjęć, ale również wiedzę, doświadczenie
i pasję.
Marcin Nowak – fotograf, operator obrazu, reżyser. Realizował filmy dokumentalne. Współpracował z telewizją jako autor kilkunastu reportaży. Jego fotografie były nagradzane na wystawach krajowych i zagranicznych.
Program Pierwszy dokument realizowany w ramach Studia Munka ma na celu umożliwienie debiutującym reżyserom zrealizowania pierwszego profesjonalnego filmu dokumentalnego. Program wspiera realizację filmów autorskich, starających się przekazać pogłębioną prawdę o świecie współczesnym.
Studio Munka jest producentem debiutów filmowych, działającym w strukturach Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Jest nastawione na produkcję ambitnych filmów artystycznych, a jego głównym celem jest produkcja pełnometrażowych debiutów fabularnych. Studio produkuje także filmy w ramach Programów dla Młodych Twórców: 30 minut, Pierwszy Dokument i Młoda Animacja, które pozwalają zrealizować w profesjonalnych warunkach pierwszy film krótkometrażowy po szkole filmowej. Studio Munka zostało powołane w 2008 roku przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich i funkcjonuje na mocy porozumień zawartych z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej, Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Telewizją Polską.
-----
Zenon Andryjewicz has been running a children’s
circus school in Lviv for many years. Nowadays, his thoughts are turning
more and more often to retirement. It seems to him that the best things
a person can hope for in life have already happened for him. He would
like to leave his charges with something more than old posters and faded
photos when he departs … his knowledge, experience and passion for his
art.
SKOMENTUJ
Dodaj komentarz.Poniżej znajduje się wtyczka systemu komentarzy DISQUS. Została ona napisana w html5, dlatego upewnij się czy Twój czytnik ekranu go wspiera. Oficjalnie wspierane przez DISQUS czytniki to VoiceOver i NVDA.
Przemieszczając się przyciskiem tab po kolejnych polach wtyczki, w 9 kroku (po pozycji udostępnij) możnesz wpisać treść komentarza. Jeśli jesteś już zalogowany zatwierdzić wysłanie Twojego komentarza możesz w kroku 10.
Jeśli nie jesteś zalogowany do systemu DISQUS możesz to zrobić w kroku 10. Możesz również logować się poprzez konta Facebook, Twitter lub Google+ w krokach kolejno 11, 12 i 13. W celu zarejestrowania nowego konta w DISQUS podaj swoje dane, w kroku 15 imię, 16 e-mail, 17 hasło. Zatwierdzić wysłanie komentarza można w kroku 18. comments powered by Disqus