Marek Kondrat | Niedziela z...
Niedziela z... to cykl programów realizowanych w TVP Kultura. Zaproszeni goście opowiadają o swojej pracy, życiu prywatnym i wydarzeniach w dziedzinie kultury. W tym odcinku gościem programu jest Marek Kondrat, z którym rozmawia Wojciech Mann.
Dziennikarz zaczyna od pytania o decyzję aktora dotyczącą zakończenia kariery filmowej i teatralnej. Jest to przyczynek do postawienia pytań o życie prywatne artysty, m.in. o jego pasję winiarską i samotność, która „choć dojmująca, nie jest agresywną samotnością Adasia Miauczyńskiego, lecz stanem, który mu służy”. Poznajemy Kondrata jako aktywnego czytelnika – zachwyconego książkami Orhana Pamuka, Fernando Pessoi i Tadeusza Konwickiego, ale także Kondrata – „smutnego faceta” – jak sam o sobie mówi – i ojca dorosłych synów. Aktor dzieli się wrażeniami ze spotkania z młodymi ludźmi podczas XVI Przystanku Woodstock i wyjaśnia wypowiedzi, które wzbudziły wówczas oburzenie niektórych środowisk. Na koniec rozmowy Wojciech Mann „sprawdza” swojego rozmówcę, który mimo deklaracji, iż nie wróci do aktorstwa, zagrał w Małej maturze 1947 (2010) Janusza Majewskiego: a gdyby tak ktoś zaproponował mu rolę Hamleta?
Marek Kondrat (ur. 1950) jest aktorem, reżyserem i producentem. Popularność przyniosła mu rola Olgierda Halskiego w telewizyjnym serialu Ekstradycja. Znany jest też z doskonałych kreacji w filmach Marka Koterskiego Dzień świra i Wszyscy jesteśmy Chrystusami. W 2007 roku oficjalnie ogłosił, że rezygnuje z aktorstwa, by poświęcić się swej pasji winiarskiej. Mimo to, ostatnio mogliśmy go oglądać na ekranach kin w filmie Janusza Majewskiego Mała Matura (2010).
Wojciech Mann (ur. 1948) jest dziennikarzem muzycznym, autorem tekstów piosenek, tłumaczem. Na stałe współpracuje z Programem III Polskiego Radia. W latach 90. z Krzysztofem Materną prowadził telewizyjny talk-show MdM, prezentowany na antenie TVP 1. W latach od 2005-2008 roku, oprócz popularnej Szansy na sukces, w TVP 2 prowadził też program Duże dzieci.
SKOMENTUJ
Dodaj komentarz.Poniżej znajduje się wtyczka systemu komentarzy DISQUS. Została ona napisana w html5, dlatego upewnij się czy Twój czytnik ekranu go wspiera. Oficjalnie wspierane przez DISQUS czytniki to VoiceOver i NVDA.
Przemieszczając się przyciskiem tab po kolejnych polach wtyczki, w 9 kroku (po pozycji udostępnij) możnesz wpisać treść komentarza. Jeśli jesteś już zalogowany zatwierdzić wysłanie Twojego komentarza możesz w kroku 10.
Jeśli nie jesteś zalogowany do systemu DISQUS możesz to zrobić w kroku 10. Możesz również logować się poprzez konta Facebook, Twitter lub Google+ w krokach kolejno 11, 12 i 13. W celu zarejestrowania nowego konta w DISQUS podaj swoje dane, w kroku 15 imię, 16 e-mail, 17 hasło. Zatwierdzić wysłanie komentarza można w kroku 18. comments powered by Disqus