Molesta Ewenement | Ministerstwo Dźwięku
Początkowo działają lokalnie i w domowych warunkach nagrywają pierwsze utwory. Debiutują na składance Smak Beat Records utworem Osiedlowe akcje, a ich muzyka spotyka się z pozytywnym odbiorem. Nie zapomną o życzliwym przyjęciu przez pierwszych, osiedlowych odbiorców – na kolejnych albumach, począwszy od debiutanckiego Skandalu z 1997 roku, poprzez Molesta Ewenement z 1998 roku i Taką płytę z 2000 roku, po Radio 5G FM i Autentyk z 2004, dają konsekwentnie dowody szczerego, autentycznego kontaktu z fanami, często ich kolegami z podwórka. To właśnie oni są pierwszymi odbiorcami ich muzyki i rzetelnymi krytykami. Z czasem zespół wyrasta na rzecznika ulicznej muzyki i mecenasa młodych obiecujących zespołów hip-hopowych. Dołącza do niego Kaczy i Pelson, którzy potem stworzą autorskie projekty, ale stale będą pojawiali się na albumach Molesty. Ich płyty zostały dwukrotnie nominowane do Fryderyków w kategorii album roku rap & hip-hop, a dwie z nich – płyty Skandal i Molesta i kumple – uzyskały status złotej płyty.
Na koncercie Vienio, Włodi i Pelson, zgodnie z cytatem z otwierającego koncert utworu Ty wiesz, że – dziś w radio 4 oni pełnili dyżur i zaprezentowali 10 utworów z różnych płyt: Powrót, Muzyka miasta, Nowe bloki, Tak miało być, remiks utworu Zobacz, co się dzieje czy Wiedziałem, że tak będzie. W czasie koncertu raperów wspomagają didżej Be za konsoletą i Jarek Kulig.
Ministerstwo Dźwięku to realizowany we współpracy z NInA cykl audycji Programu 4 Polskiego Radia, do których zapraszane są młode polskie zespoły, zarówno formacje debiutujące, jak i te, które oficjalnie nie rozpoczęły jeszcze kariery muzycznej. Audycja jest emitowana raz w tygodniu, a powstaje z udziałem specjalistów z dziedziny emisji dźwięku, emisji obrazu, oświetlenia oraz grafików. Każdy koncert jest rejestrowany. W ramach projektu zostanie zarejestrowanych w sumie dwanaście koncertów.
SKOMENTUJ
Dodaj komentarz.Poniżej znajduje się wtyczka systemu komentarzy DISQUS. Została ona napisana w html5, dlatego upewnij się czy Twój czytnik ekranu go wspiera. Oficjalnie wspierane przez DISQUS czytniki to VoiceOver i NVDA.
Przemieszczając się przyciskiem tab po kolejnych polach wtyczki, w 9 kroku (po pozycji udostępnij) możnesz wpisać treść komentarza. Jeśli jesteś już zalogowany zatwierdzić wysłanie Twojego komentarza możesz w kroku 10.
Jeśli nie jesteś zalogowany do systemu DISQUS możesz to zrobić w kroku 10. Możesz również logować się poprzez konta Facebook, Twitter lub Google+ w krokach kolejno 11, 12 i 13. W celu zarejestrowania nowego konta w DISQUS podaj swoje dane, w kroku 15 imię, 16 e-mail, 17 hasło. Zatwierdzić wysłanie komentarza można w kroku 18. comments powered by Disqus