Mój ojciec Staś | Andrzej Dudziński
Film o Stanisławie Dygacie, jednej z najbardziej intrygujących postaci życia artystycznego powojennej Warszawy, to dokument bardzo osobisty. Składają się na niego przede wszystkim wspomnienia jego córki Magdy, która odwiedza miejsca związane z ojcem, opowiada o jego twórczości i o ich, czasem trudnych, relacjach. Dygat uchodził za pisarza wielkiego talentu, ale też niedojrzałego egocentryka. Tadeusz Konwicki nazywał go „potworem z Mokotowa”. „Był pisarzem, a dziś znany jest głównie za sprawą skandalicznego życia, które jest zresztą nieprawdą, i z tego, że był mężem wielkiej gwiazdy” – mówiła w jednym z wywiadów Magda Dygat-Dudzińska.
W filmie, którego reżyserem jest Andrzej Dudziński, Stanisława Dygata wspomina również Janusz Głowacki. Wielu twórców, krytyków literackich i bliskich pisarza nie żyje, ale zostały po nich zapisane wypowiedzi odgrywane w dokumencie w formie sztuki teatralnej. Wspomnienia przeplatane są materiałami archiwalnymi, nagranymi monologami samego artysty i fragmentami filmów, do których Dygat stworzył scenariusze.
SKOMENTUJ
Dodaj komentarz.Poniżej znajduje się wtyczka systemu komentarzy DISQUS. Została ona napisana w html5, dlatego upewnij się czy Twój czytnik ekranu go wspiera. Oficjalnie wspierane przez DISQUS czytniki to VoiceOver i NVDA.
Przemieszczając się przyciskiem tab po kolejnych polach wtyczki, w 9 kroku (po pozycji udostępnij) możnesz wpisać treść komentarza. Jeśli jesteś już zalogowany zatwierdzić wysłanie Twojego komentarza możesz w kroku 10.
Jeśli nie jesteś zalogowany do systemu DISQUS możesz to zrobić w kroku 10. Możesz również logować się poprzez konta Facebook, Twitter lub Google+ w krokach kolejno 11, 12 i 13. W celu zarejestrowania nowego konta w DISQUS podaj swoje dane, w kroku 15 imię, 16 e-mail, 17 hasło. Zatwierdzić wysłanie komentarza można w kroku 18. comments powered by Disqus