Wojciech Morawski | Medialab 2011
Medialab Lublin (25 – 29 sierpnia 2011) to drugie spotkanie w ramach projektu Obóz Kultury 2.0. Edycja w 2010 roku odbyła się w Chrzelicach i przyciągnęła wielu zainteresowanych majsterkowaniem w nowych technologiach. Dzięki temu spotkaniu współpracę rozpoczęło wiele działających dziś kolektywów. W Lublinie miały miejsce cztery warsztaty: Medialabowa Orkiestra, Programowanie infografiki, Digitalizacja lokalnego dziedzictwa i Masterclass.
Masterclass – nazwa tego warsztatu jest o tyle nieprzypadkowa, że uczestnicy nie pozostawiali wątpliwości co do ich zaawansowania. Radą dla nich służył Paweł Janicki (Centrum Sztuki WRO). Wspólnym mianownikiem działań grupy był temat skanowania sieci i analizowania danych, które przez nią przepływają. Barbara Dzierań (ASP Kraków) wymyśliła i pracowała nad narracyjną grą grupową, która nawiązywała do źródeł powstania programu Carnivore, czyli śledzenia „podejrzanych użytkowników”. Zespoły graczy mają na celu znalezienie osoby, która wysyła pewne określone dane poprzez skanowanie sieci i bez względu na utrudnienia, które na pewno wystąpią. Marcin Ignac (CII Copenhagen) poetycko zwizualizował sieć połączeń sieciowych. Olo Janas (kolektyw kilku.com) chciał wyśledzić jak intensywny jest ruch urzędników miejskich na Facebooku. Okazało się jednak, że w Urzędzie Miasta Lublin ten adres jest zablokowany. Marcin Korzekwa napisał program, który porównuje kategorie treści na stronach www. Wojtek Morawski, znany jako Wo (Uniwesytet Adama Mickiewicza w Poznaniu), sonifikował strony internetowe.
Film prezentuje krótki wywiad z Wojciechem Morawskim, uczestnikiem warsztatu.
Narodowy Instytut Audiowizualny był partnerem Medialabu Lublin.
SKOMENTUJ
Dodaj komentarz.Poniżej znajduje się wtyczka systemu komentarzy DISQUS. Została ona napisana w html5, dlatego upewnij się czy Twój czytnik ekranu go wspiera. Oficjalnie wspierane przez DISQUS czytniki to VoiceOver i NVDA.
Przemieszczając się przyciskiem tab po kolejnych polach wtyczki, w 9 kroku (po pozycji udostępnij) możnesz wpisać treść komentarza. Jeśli jesteś już zalogowany zatwierdzić wysłanie Twojego komentarza możesz w kroku 10.
Jeśli nie jesteś zalogowany do systemu DISQUS możesz to zrobić w kroku 10. Możesz również logować się poprzez konta Facebook, Twitter lub Google+ w krokach kolejno 11, 12 i 13. W celu zarejestrowania nowego konta w DISQUS podaj swoje dane, w kroku 15 imię, 16 e-mail, 17 hasło. Zatwierdzić wysłanie komentarza można w kroku 18. comments powered by Disqus