O sytuacji osób homoseksualnych w Polsce | Kultura głupcze! | 24.11.2013
Niedawno w polskich kinach swoją premierę miały Płynące wieżowce. Najnowszy obraz Tomasza Wasilewskiego to opowieść o poszukiwaniu bliskości oraz o tolerancji i akceptacji. Ważnym wątkiem filmu jest kształtowanie się tożsamości seksualnej głównego bohatera – Kuby, który niespodziewanie zaczyna odczuwać fascynację innym mężczyzną, co komplikuje jego dotychczasowe, z pozoru poukładane, życie. Osoby, które fabuła filmu zbulwersowała, mówią, że stanowi on swego rodzaju manifest środowiska homoseksualistów. Inni dopatrują się w nim bardziej uniwersalnego przesłania dotyczącego złożoności relacji międzyludzkich. Jaka jest sytuacja osób homoseksualnych w naszym kraju? Czy w Polsce można spokojnie i bez uprzedzeń rozmawiać o sprawach mniejszości seksualnych?
Gośćmi Kamila Dąbrowy są prezeska stowarzyszenia „Akceptacja” Elżbieta Szczęsna, socjolog Ireneusz Krzemiński, redaktor naczelny kwartalnika „Fronda” Mateusz Matyszkowicz, działacz LGBT Krystian Legierski i producent filmu Płynące wieżowce Roman Jarosz.
Kultura głupcze! to cotygodniowy cykl programów realizowanych przez Telewizję Polską we
współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym, omawiających najważniejsze
wydarzenia mijających dni. Program prowadzi Kamil Dąbrowa, a na tematy
poruszane w danym odcinku wypowiadają się zaproszeni goście: filmoznawcy,
krytycy sztuki, artyści, literaturoznawcy, dziennikarze i specjaliści różnych
dziedzin.
SKOMENTUJ
Dodaj komentarz.Poniżej znajduje się wtyczka systemu komentarzy DISQUS. Została ona napisana w html5, dlatego upewnij się czy Twój czytnik ekranu go wspiera. Oficjalnie wspierane przez DISQUS czytniki to VoiceOver i NVDA.
Przemieszczając się przyciskiem tab po kolejnych polach wtyczki, w 9 kroku (po pozycji udostępnij) możnesz wpisać treść komentarza. Jeśli jesteś już zalogowany zatwierdzić wysłanie Twojego komentarza możesz w kroku 10.
Jeśli nie jesteś zalogowany do systemu DISQUS możesz to zrobić w kroku 10. Możesz również logować się poprzez konta Facebook, Twitter lub Google+ w krokach kolejno 11, 12 i 13. W celu zarejestrowania nowego konta w DISQUS podaj swoje dane, w kroku 15 imię, 16 e-mail, 17 hasło. Zatwierdzić wysłanie komentarza można w kroku 18. comments powered by Disqus