O współczesnym rozumieniu patriotyzmu | Kultura głupcze! | 18.06.2012
Kiedy Bill Clinton przylepił w widocznym miejscu na swoim biurku karteczkę ze słynnym hasłem It’s the economy, stupid, gospodarka amerykańska rzeczywiście wymagała szczególnej uwagi. Czy tak jest dziś z kulturą? Kultura głupcze! to cotygodniowy cykl programów realizowanych przez Telewizję Polską we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym, omawiających najważniejsze wydarzenia mijających dni. Na tematy poruszane w danym odcinku wypowiadają się zaproszeni goście: filmoznawcy, krytycy sztuki, artyści, literaturoznawcy, dziennikarze i specjaliści różnych dziedzin.
Gośćmi Kamila Dąbrowy są: redaktor naczelny Przekroju Roman Kurkiewicz, pedagog i publicysta Jan Wróbel, redaktor naczelny miesięcznika Bluszcz Rafał Bryndal, antropolog i pisarz Mariusz Czubaj i aktor Marcin Dorociński.
EURO 2012 to nie tylko widowisko sportowe, ale i niespotykana dotąd manifestacja patriotyzmu. Zmagania polskiej reprezentacji, ale i pozostałych drużyn, śledzą w strefach kibica, restauracjach i domach miliony Polaków ubranych w barwy narodowe. Czy jesteśmy świadkami narodzin nowoczesnego, pozbawionego kompleksów polskiego patriotyzmu, czy też mamy do czynienia z nasileniem postaw nacjonalistycznych? Mówi się, że organizacja mundialu 2006 przez Niemcy była przełomowym wydarzeniem, które zmieniło mentalność obywateli niemieckich. Czy również EURO 2012 trwale zmieni postawy i obyczaje Polaków?
SKOMENTUJ
Dodaj komentarz.Poniżej znajduje się wtyczka systemu komentarzy DISQUS. Została ona napisana w html5, dlatego upewnij się czy Twój czytnik ekranu go wspiera. Oficjalnie wspierane przez DISQUS czytniki to VoiceOver i NVDA.
Przemieszczając się przyciskiem tab po kolejnych polach wtyczki, w 9 kroku (po pozycji udostępnij) możnesz wpisać treść komentarza. Jeśli jesteś już zalogowany zatwierdzić wysłanie Twojego komentarza możesz w kroku 10.
Jeśli nie jesteś zalogowany do systemu DISQUS możesz to zrobić w kroku 10. Możesz również logować się poprzez konta Facebook, Twitter lub Google+ w krokach kolejno 11, 12 i 13. W celu zarejestrowania nowego konta w DISQUS podaj swoje dane, w kroku 15 imię, 16 e-mail, 17 hasło. Zatwierdzić wysłanie komentarza można w kroku 18. comments powered by Disqus