Technologia - cel czy narzędzie? | Świadomi mediów 2011
odtwarzaj/zatrzymaj - spacja|
przewiń w przód/przewiń w tył - strzałki prawo/lewo|
głośniej/ciszej - strzałki góra/dół|
jakość - q
Panel dyskusyjny podczas konferencji Kultura 2.0 z 2011 roku
Opis materiału
Moderator: Piotr Pacewicz
Uczestnicy: Cristina Ponte, Edwin Bendyk, Dominik Batorski
Prezentacja: Michał Danielewicz
Tematem konferencji z cyklu Kultura 2.0, która odbyła się w dniach 27-29 października 2011 roku, była edukacja medialna. Kultura 2.0 to termin zaproponowany przez Narodowy Instytut Audiowizualny cztery lata temu. Nawiązuje on do powstania nowego obiegu kultury kształtowanego przez doświadczenie korzystania z mediów cyfrowych oraz przez możliwości, jakie media te oferują. Nowa wersja kultury to nowe praktyki, nowe narzędzia, partycypacja i aktywność. Jest ona wyzwaniem nie tylko dla instytucji kultury, ale także dla instytucji kreujących nowy model edukacji, w tym edukacji medialnej.
Technologia – cel czy narzędzie? | 28.10.2011
Nowoczesne technologie wkraczają we wszystkie dziedziny naszego życia. Czy pomimo tego, że powoli przyzwyczajmy się do związanych z tym przemian naprawdę potrafimy świadomie korzystać z narzędzi, które oferuje nam współczesny świat? W ramach ograniczania cyfrowego wykluczenia postuluje się obecnie upowszechnianie dostępu do mediów, w szczególności do internetu. Podczas dyskusji uczestnicy zastanawiali się czy swobodna możliwość korzystania z nowych technologii wystarczy, aby stać się świadomym obywatelem zinformatyzowanego świata. Panel poprzedziła prezentacja badania na temat pracowni komputerowych na terenach wiejskich.
Moderator: Piotr Pacewicz
Uczestnicy: Cristina Ponte, Edwin Bendyk, Dominik Batorski
Prezentacja: Michał Danielewicz
SKOMENTUJ
Dodaj komentarz.Poniżej znajduje się wtyczka systemu komentarzy DISQUS. Została ona napisana w html5, dlatego upewnij się czy Twój czytnik ekranu go wspiera. Oficjalnie wspierane przez DISQUS czytniki to VoiceOver i NVDA.
Przemieszczając się przyciskiem tab po kolejnych polach wtyczki, w 9 kroku (po pozycji udostępnij) możnesz wpisać treść komentarza. Jeśli jesteś już zalogowany zatwierdzić wysłanie Twojego komentarza możesz w kroku 10.
Jeśli nie jesteś zalogowany do systemu DISQUS możesz to zrobić w kroku 10. Możesz również logować się poprzez konta Facebook, Twitter lub Google+ w krokach kolejno 11, 12 i 13. W celu zarejestrowania nowego konta w DISQUS podaj swoje dane, w kroku 15 imię, 16 e-mail, 17 hasło. Zatwierdzić wysłanie komentarza można w kroku 18. comments powered by Disqus