Media: zrób to sam | Świadomi mediów 2011
odtwarzaj/zatrzymaj - spacja|
przewiń w przód/przewiń w tył - strzałki prawo/lewo|
głośniej/ciszej - strzałki góra/dół|
jakość - q
Aktywne uczestnictwo w procesie tworzenia treści medialnych...
Opis materiału
Moderator: Aleksandra Zieleniewska
Uczestnicy: Susan Drucker, Marieke Hochstenbach, Nic Milington, Marcin Skrzypek, Piotr Stasik
Tematem konferencji z cyklu Kultura 2.0, która odbyła się w dniach 27-29 października 2011 roku była edukacja medialna. Kultura 2.0 to termin zaproponowany przez Narodowy Instytut Audiowizualny cztery lata temu. Nawiązuje on do powstania nowego obiegu kultury kształtowanego przez doświadczenie korzystania z mediów cyfrowych oraz przez możliwości, jakie media te oferują. Nowa wersja kultury to nowe praktyki, nowe narzędzia, partycypacja i aktywność. Jest ona wyzwaniem nie tylko dla instytucji kultury, ale także dla instytucji kreujących nowy model edukacji, w tym edukacji medialnej.
Panel dyskusyjny i showcase. Media: zrób-to-sam | 28.10.2011
Kultura 2.0 jest kulturą partycypacji – nie jesteśmy już tylko odbiorcami mediów, możemy je również współtworzyć. Aktywne uczestnictwo w procesie tworzenia treści medialnych stanowi dla edukacji duże wyzwanie, ale otwiera przed nią również wiele interesujących, niespotykanych dotąd możliwości. Przedstawiciele organizacji pozarządowych opowiadają o realizowanych przez siebie projektach, polegających na wskazywaniu dzieciom i młodzieży sposobów wykorzystywania nowych technologii w tworzeniu własnych prac, przy jednoczesnym zachowaniu dbałości o ich jakość.
Moderator: Aleksandra Zieleniewska
Uczestnicy: Susan Drucker, Marieke Hochstenbach, Nic Milington, Marcin Skrzypek, Piotr Stasik
SKOMENTUJ
Dodaj komentarz.Poniżej znajduje się wtyczka systemu komentarzy DISQUS. Została ona napisana w html5, dlatego upewnij się czy Twój czytnik ekranu go wspiera. Oficjalnie wspierane przez DISQUS czytniki to VoiceOver i NVDA.
Przemieszczając się przyciskiem tab po kolejnych polach wtyczki, w 9 kroku (po pozycji udostępnij) możnesz wpisać treść komentarza. Jeśli jesteś już zalogowany zatwierdzić wysłanie Twojego komentarza możesz w kroku 10.
Jeśli nie jesteś zalogowany do systemu DISQUS możesz to zrobić w kroku 10. Możesz również logować się poprzez konta Facebook, Twitter lub Google+ w krokach kolejno 11, 12 i 13. W celu zarejestrowania nowego konta w DISQUS podaj swoje dane, w kroku 15 imię, 16 e-mail, 17 hasło. Zatwierdzić wysłanie komentarza można w kroku 18. comments powered by Disqus