Marcin Korzekwa i Darek Małojło | Debiutanci | Kultura odnawialna 2010
Darek Małojło oraz Marcin Korzekwa zadebiutowali na wystawie „Wejdź na Poziom 2.0” projektami „Motyle” oraz „Puzzle”. Autorzy opowiadają o zasadach interakcji z instalacjami. Kuratelę nad debiutantami objął Krzysztof Trzewiczek. Sam zaś przygotował wizualizacje danych publicznych. W reportażu wypowiada się na temat stworzenia narzędzia do takich wizualizacji.
Trzydniowy program konferencji Kultura 2.0 – Kultura Odnawialna odbywającej się w Warszawie (18-20 listopada 2010) został podzielony tematycznie na trzy dni: pierwszy dzień był poświęcony kwestiom prawnym, drugi – przemianom instytucji kultury, a trzeci – serii wydarzeń związanych z obecnością Zygmunta Baumana.
Przestrzeń II piętra siedziby NInA została zaś zaanektowana przez artystów (grupa panGenerator, kolektyw kilku.com, Marcin Ignac, Darek Małojło oraz Marcin Korzekwa we współpracy z Krzysztofem Trzewiczkiem), firmy (Digital Center, IBM, I3D), organizacje pozarządowe (Fundacja Ortus) oraz instytucje państwowe (Narodowe Archiwum Cyfrowe, Krajowy Ośrodek Badań i Dokumentacji Zabytków, Biblioteka Narodowa) i naukowe (Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe).W Chillout Cinema i Chillout Radio prezentowane były wybrane materiały z archiwum NInA, a Dwutygodnik.com – wydawany przez NInA – dostępny był na czytniku eClicto.
Podczas konferencji odbyły się też dwudniowe warsztaty z Pure Data, Arduino, Processingu i Open Sound Control, które przeprowadził Paweł Cyrta wraz z Krzysztofem Trzewiczkiem.
SKOMENTUJ
Dodaj komentarz.Poniżej znajduje się wtyczka systemu komentarzy DISQUS. Została ona napisana w html5, dlatego upewnij się czy Twój czytnik ekranu go wspiera. Oficjalnie wspierane przez DISQUS czytniki to VoiceOver i NVDA.
Przemieszczając się przyciskiem tab po kolejnych polach wtyczki, w 9 kroku (po pozycji udostępnij) możnesz wpisać treść komentarza. Jeśli jesteś już zalogowany zatwierdzić wysłanie Twojego komentarza możesz w kroku 10.
Jeśli nie jesteś zalogowany do systemu DISQUS możesz to zrobić w kroku 10. Możesz również logować się poprzez konta Facebook, Twitter lub Google+ w krokach kolejno 11, 12 i 13. W celu zarejestrowania nowego konta w DISQUS podaj swoje dane, w kroku 15 imię, 16 e-mail, 17 hasło. Zatwierdzić wysłanie komentarza można w kroku 18. comments powered by Disqus