Koń | Witold Giersz
Film zdobył liczne nagrody na festiwalach w tym Złotego Lajkonika na Krakowskim Festiwalu Filmowym w 1967 roku za „szczególnie interesujące rozwiązania plastyczne”.
Witold Giersz (ur. 1927 w Poraju k. Częstochowy) jest reżyserem i scenarzystą filmów animowanych. Debiutował w 1956 roku filmem Tajemnica starego zamku w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej (filia Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, które po usamodzielnieniu w 1958 nosi nazwę Studia Miniatur Filmowych). Zasłynął jako autor kilkudziesięciu filmów animowanych, z których część na trwale zapisała się w historii polskiej animacji, np. Mały western, Czerwone i czarne, Koń czy Oczekiwanie. Obecnie współpracuje z Telewizyjnym Studiem Filmów Animowanych w Poznaniu. Jest laureatem wielu nagród na światowych festiwalach filmowych, m.in. w Melbourne, Edynburgu, Cannes.
Studio Miniatur Filmowych to polskie studio filmowe i jeden z najstarszych w kraju producentów filmowych. Działa od 1958 roku, wyprodukowało ponad 1500 obrazów. Wśród nich są zarówno autorskie filmy krótkometrażowe (w tym Piotra Dumały czy Jana Lenicy), seriale dla dzieci i filmy kinowe.
-----
Witold Giersz’s animated movie made
in oil painting technique. It presents man’s immemorial struggle with nature,
symbolized by a beautiful wild horse. The movie won numerous prizes at many
film festivals, including the Main Prize “Golden Lajkonik”, at the Cracow Film
Festival in 1967, for “its exceptionally interesting animation technique”.
SKOMENTUJ
Dodaj komentarz.Poniżej znajduje się wtyczka systemu komentarzy DISQUS. Została ona napisana w html5, dlatego upewnij się czy Twój czytnik ekranu go wspiera. Oficjalnie wspierane przez DISQUS czytniki to VoiceOver i NVDA.
Przemieszczając się przyciskiem tab po kolejnych polach wtyczki, w 9 kroku (po pozycji udostępnij) możnesz wpisać treść komentarza. Jeśli jesteś już zalogowany zatwierdzić wysłanie Twojego komentarza możesz w kroku 10.
Jeśli nie jesteś zalogowany do systemu DISQUS możesz to zrobić w kroku 10. Możesz również logować się poprzez konta Facebook, Twitter lub Google+ w krokach kolejno 11, 12 i 13. W celu zarejestrowania nowego konta w DISQUS podaj swoje dane, w kroku 15 imię, 16 e-mail, 17 hasło. Zatwierdzić wysłanie komentarza można w kroku 18. comments powered by Disqus