Kocham kino | 14.09.2014
Program rozpoczyna materiał z Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym prowadząca Grażyna Torbicka spotkała się z twórcami filmu Miasto 44. Gośćmi programu są odtwórcy głównych ról: Anna Próchniak, Zofia Wichłacz i Józef Pawłowski. Aktorzy wspominają prace nad filmem, m.in. spotkania obsady z warszawskimi powstańcami. Kolejnym gościem programu jest kostiumografka Dorota Roqueplo, która mówi o wyzwaniach towarzyszących tworzeniu kostiumów do filmu o wpływie dobrze wykonanych, wiernych epoce strojów na jakość gry aktorskiej. Segment kończy rozmowa z reżyserem Janem Komasą, który opowiada o genezie swojego zaangażowania w projekt o tematyce powstańczej, o najciekawszych dla niego elementach w pracy nad filmem oraz o swoim stosunku wydarzeń z 1944 roku.
Kolejnym punktem programu jest prezentacja filmu Boyhood w reżyserii Richarda Linklatera,
który właśnie wchodzi na ekrany polskich kin. O tym wyjątkowym obrazie, który powstawał na przestrzeni 12 lat, wypowiadają się krytyk filmowy Bartosz Żurawiecki oraz
sam Linklater.
W programie gości również aktor Arkadiusz Jakubik, który opowiada o swojej pracy nad filmem Małe stłuczki w reżyserii Aleksandry Gowin i Ireneusza Grzyba oraz o przygotowaniach do udziału w nowym filmie Wociecha Smarzowskiego – Wołyniu, do którego zdjęcia ruszają 19 września 2014 roku.
Program kończy zapowiedź filmu Czy Noam Chomsky jest wysoki czy szczęśliwy? w reż. Michela Gondry’ego. Reżyser opowiada dlaczego zdecydował się nakręcić film, którego bohaterem uczyni lingwistę, filozofa i działacza politycznego Noama Chomskiego.
Program Kocham Kino to magazyn prezentujący twórczość filmową, zarówno debiutantów jak i twórców o znacznym dorobku artystycznym. W programie dominują rozmowy z reżyserami, scenarzystami i aktorami jak również animatorami sztuki filmowej – przedstawicielami festiwali, przeglądów i innych wydarzeń związanych z X Muzą. Autorką i prowadzącą program jest Grażyna Torbicka – dziennikarka i krytyk filmowy, dyrektor artystyczna Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym – Janowcu nad Wisłą.
Program został wyprodukowany przez Telewizję Polską i Narodowy Instytut Audiowizualny.
SKOMENTUJ
Dodaj komentarz.Poniżej znajduje się wtyczka systemu komentarzy DISQUS. Została ona napisana w html5, dlatego upewnij się czy Twój czytnik ekranu go wspiera. Oficjalnie wspierane przez DISQUS czytniki to VoiceOver i NVDA.
Przemieszczając się przyciskiem tab po kolejnych polach wtyczki, w 9 kroku (po pozycji udostępnij) możnesz wpisać treść komentarza. Jeśli jesteś już zalogowany zatwierdzić wysłanie Twojego komentarza możesz w kroku 10.
Jeśli nie jesteś zalogowany do systemu DISQUS możesz to zrobić w kroku 10. Możesz również logować się poprzez konta Facebook, Twitter lub Google+ w krokach kolejno 11, 12 i 13. W celu zarejestrowania nowego konta w DISQUS podaj swoje dane, w kroku 15 imię, 16 e-mail, 17 hasło. Zatwierdzić wysłanie komentarza można w kroku 18. comments powered by Disqus