Kocham kino | 12.05.2013
Program jest poświęcony jubileuszowej, dziesiątej edycji festiwalu PLANETE+ DOC. Program rozpoczyna rozmowa z dyrektorem festiwalu Arturem Liebhartem, który prezentuje najciekawsze elementy programu tegorocznej imprezy. Jedną z głównych atrakcji festiwalu jest retrospektywa twórczości Petera Mettlera – reżyser jest gościem programu i opowiada o prezentowanych w Warszawie pracach. Kolejnym gościem programu jest reżyserka Aneta Kopacz, która opowiada o swoim najnowszym obrazie – dokumencie Joanna, w którym sfilmowała historię walki z nowotworem znanej blogerki, autorki blogu Chustka. W programie gości również Joshua Oppenheimer, reżyser głośnego dokumentu Scena zbrodni, który opowiada o masowych mordach osób oskarżonych o sympatie komunistyczne, które nastąpiły po wojskowym puczu w Indonezji w 1965 roku. W programie goszczą również Bartek Konopka i Piotr Rosołowski – autorzy filmu Sztuka znikania, historii o komunistycznej Polsce widzianej oczami haitańskiego kapłana voodoo. Program wieńczy rozmowa z Michałem Bielawskim – reżyserem filmu Mundial. Gra o wszystko.
Program Kocham Kino to magazyn prezentujący twórczość filmową, zarówno debiutantów jak i twórców o znacznym dorobku artystycznym. W programie dominują rozmowy z reżyserami, scenarzystami i aktorami jak również animatorami sztuki filmowej – przedstawicielami festiwali, przeglądów i innych wydarzeń związanych z X Muzą. Regularnym gościem programu jest krytyk filmowy Tadeusz Sobolewski, który recenzuje filmy oraz zapowiada nowości kinowe i na DVD. Autorką i prowadzącą program jest Grażyna Torbicka – dziennikarka i krytyk filmowy, dyrektor artystyczna Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym – Janowcu nad Wisłą.
Program został wyprodukowany przez Telewizję Polską i Narodowy Instytut Audiowizualny.
SKOMENTUJ
Dodaj komentarz.Poniżej znajduje się wtyczka systemu komentarzy DISQUS. Została ona napisana w html5, dlatego upewnij się czy Twój czytnik ekranu go wspiera. Oficjalnie wspierane przez DISQUS czytniki to VoiceOver i NVDA.
Przemieszczając się przyciskiem tab po kolejnych polach wtyczki, w 9 kroku (po pozycji udostępnij) możnesz wpisać treść komentarza. Jeśli jesteś już zalogowany zatwierdzić wysłanie Twojego komentarza możesz w kroku 10.
Jeśli nie jesteś zalogowany do systemu DISQUS możesz to zrobić w kroku 10. Możesz również logować się poprzez konta Facebook, Twitter lub Google+ w krokach kolejno 11, 12 i 13. W celu zarejestrowania nowego konta w DISQUS podaj swoje dane, w kroku 15 imię, 16 e-mail, 17 hasło. Zatwierdzić wysłanie komentarza można w kroku 18. comments powered by Disqus