Kielecki Teatr Tańca | Taniec_PL
Taniec_PL to cykl krótkich reportaży, które mają za zadanie ukazać panoramę polskiego tańca współczesnego. Pierwotnie znalazły się one na dwuczęściowej płycie dvd taniec_PL/edycja 2012 (dance/edition 2012), wydanej przez Instytut Muzyki i Tańca z okazji Internationale Tanzmesse NRW – Międzynarodowych Targów Tańca, odbywających się w Düsseldorfie w dniach 29 sierpnia – 1 września 2012 roku. Wydawnictwo zaprezentowało większość spośród aktywnie działających w Polsce zawodowych twórców tańca z różnych obszarów i gatunków: zarówno twórczość zespołów państwowych i instytucjonalnych, jak i niezależnych twórców oraz kolektywów tanecznych. Materiały filmowe oprócz wypowiedzi twórców i kierowników artystycznych zawierają fragmenty spektakli i prac choreograficznych; równolegle opatrzone są również podpisami i tłumaczeniami w języku angielskim.
Elżbieta Szlufik-Pańtak, choreografka, reżyserka i pedagożka, twórczyni oraz dyrektor Kieleckiego Teatru Tańca, opowiada w tym krótkim reportażu o początkach Teatru. Grzegorz Pańtak, tancerz, choreograf i wicedyrektor KKT mówi o przedstawieniach realizowanych przez zespół, podkreśla przy tym rolę muzyki w strukturze spektakli Teatru. Oboje artyści opowiadają również o dalszych planach kieleckiej instytucji. W filmie pojawiają się fragmenty spektakli Tranzyt Wenus (choreogr. Stacy Boeddeker, Ricky Palomino), Tajemnice wirtualnego świata (choreogr. Elżbieta Szlufik-Pańtak, Grzegorz Pańtak) oraz Siedem bram Jerozolimy (choreogr. Elżbieta Szlufik-Pańtak, Grzegorz Pańtak).
Kielecki Teatr Tańca (KTT) – teatr założony w 1995 roku przez Elżbietę Szlufik-Pańtak, choreografkę, reżyserkę i pedagożkę. Zespół zadebiutował na deskach Teatru Dramatycznego im. Stefana Jaracza w Olsztynie spektaklem Uczucia. W okresie swojej działalności Teatr występował na wielu scenach w kraju, m.in w Operze Bałtyckiej w Gdańsku, Teatrze Wielkim w Łodzi i Teatrze Polskim w Warszawie. Wśród zrealizowanych przedstawień są zarówno kameralne formy choreograficzne, jak i duże formy z udziałem chóru i orkiestry symfonicznej – m.in. prawykonania z Filharmonią Świętokrzyską widowisk Pasja (muzyka Paweł Łukowiec, 2006) i Zdarzyło się w Jeruzalem (muzyka Krzesimir Dębski, scenografia Borys Kudlička, 2008).Tutaj znajdują się wszystkie reportaże z cyklu Taniec_PL.
SKOMENTUJ
Dodaj komentarz.Poniżej znajduje się wtyczka systemu komentarzy DISQUS. Została ona napisana w html5, dlatego upewnij się czy Twój czytnik ekranu go wspiera. Oficjalnie wspierane przez DISQUS czytniki to VoiceOver i NVDA.
Przemieszczając się przyciskiem tab po kolejnych polach wtyczki, w 9 kroku (po pozycji udostępnij) możnesz wpisać treść komentarza. Jeśli jesteś już zalogowany zatwierdzić wysłanie Twojego komentarza możesz w kroku 10.
Jeśli nie jesteś zalogowany do systemu DISQUS możesz to zrobić w kroku 10. Możesz również logować się poprzez konta Facebook, Twitter lub Google+ w krokach kolejno 11, 12 i 13. W celu zarejestrowania nowego konta w DISQUS podaj swoje dane, w kroku 15 imię, 16 e-mail, 17 hasło. Zatwierdzić wysłanie komentarza można w kroku 18. comments powered by Disqus