Jezioro | Jacek Piotr Bławut Jr
Ona (Sławomira Łozińska) i on (Witold Dębicki) mieszkają w starym domu pod lasem. Nieopodal znajduje się tajemnicze jezioro, w którym kąpie się kobieta; często też stoi i przypatruje się wodzie. Żyją razem, ale panuje między nimi dystans i cisza.
Po śmierci żony Tadeusz, próbując rozwikłać pozostawioną przez żonę tajemnicę, stara się poznać osobę, której już nie ma,
nadrobić stracony czas. Dzięki swoim poszukiwaniom nawiązuje na nowo relację z
córką (Magdalena Cielecka).
Reżyser opowiada o swoim obrazie: „Dla mnie to film przede wszystkim o poszukiwaniu
straconej miłości. Często niepostrzeżenie oddalamy się od siebie. Ten proces
potrafi trwać latami. W takich związkach ludzie się nie kłócą, nie walczą
ze sobą, ani o siebie. (…) To film o próbie zrozumienia drugiej
osoby, poznania jej na nowo, po długiej emocjonalnej separacji”.
Jacek Piotr Bławut Jr
(ur. 1978 roku) – absolwent kursu dokumentalnego
Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy oraz Akademii Sztuk
Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Ceramiki i Szkła. Współautor scenariuszy
filmów fabularnych: Jeszcze nie wieczór,
Sen motyla, Dzień czekolady, Hotel
potworny. Autor zdjęć do wielu filmów dokumentalnych.
Program 30 minut realizowany w ramach Studia Munka ma na celu umożliwienie młodym filmowcom debiutu fabularnego w profesjonalnych warunkach, przygotowując ich do pełnometrażowego debiutu kinowego. Przywraca zarazem tradycję filmu nowelowego, umożliwiając młodym twórcom wypowiedzi na ważne, aktualne tematy w filmie krótkometrażowym.
Studio Munka jest producentem debiutów filmowych, działającym w strukturach Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Jest nastawione na produkcję ambitnych filmów artystycznych, a jego głównym celem jest produkcja pełnometrażowych debiutów fabularnych. Studio produkuje także filmy w ramach Programów dla Młodych Twórców: 30 minut, Pierwszy Dokument i Młoda Animacja, które pozwalają zrealizować w profesjonalnych warunkach pierwszy film krótkometrażowy po szkole filmowej. Studio Munka zostało powołane w 2008 roku przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich i funkcjonuje na mocy porozumień zawartych z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej, Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Telewizją Polską.
SKOMENTUJ
Dodaj komentarz.Poniżej znajduje się wtyczka systemu komentarzy DISQUS. Została ona napisana w html5, dlatego upewnij się czy Twój czytnik ekranu go wspiera. Oficjalnie wspierane przez DISQUS czytniki to VoiceOver i NVDA.
Przemieszczając się przyciskiem tab po kolejnych polach wtyczki, w 9 kroku (po pozycji udostępnij) możnesz wpisać treść komentarza. Jeśli jesteś już zalogowany zatwierdzić wysłanie Twojego komentarza możesz w kroku 10.
Jeśli nie jesteś zalogowany do systemu DISQUS możesz to zrobić w kroku 10. Możesz również logować się poprzez konta Facebook, Twitter lub Google+ w krokach kolejno 11, 12 i 13. W celu zarejestrowania nowego konta w DISQUS podaj swoje dane, w kroku 15 imię, 16 e-mail, 17 hasło. Zatwierdzić wysłanie komentarza można w kroku 18. comments powered by Disqus