Jestem twój | Kino 89+
Filmowy dramat Jestem twój powstał na motywach sztuki I
Am Yours (1987), kanadyjskiej dramatopisarki Judith Thompson, której twórczość
znana jest z tego, że dotyka ludzkich koszmarów. Mariusz Grzegorzek
przenosi fabułę ze sceny na ekran – oraz w polską rzeczywistość. Grzegorzek podejmuje ryzyko
i nie tylko angażuje do filmu operatora debiutanta, ale sam
wkracza w rolę zarówno scenarzysty, scenografa, jak i reżysera, mając u boku
żonę – producentkę. Czym jest kino autorskie zdaniem reżysera? Jakie są wyznaczniki stylu samego Grzegorzka? W rozmowie z Tomaszem Kolankiewiczem reżyser bardzo szczerze opowiada
o swojej pracy, a także o spostrzeżeniach dotyczących polskiej kinematografii i najmłodszych adeptów sztuki filmowej – absolwentów i absolwentek łódzkiej Filmówki, której rektorem był w latach 2012-2020.
W rozpisanym na cały rok 2019 (i początek 2020) cyklu Kino 89+ próbowaliśmy
przyjrzeć się Polsce po 1989 roku. Z perspektywy rodzimej kinematografii
chcieliśmy zobaczyć, jak zmieniał się kraj i kino, jak ewoluowała forma
filmowa, ale też jakie mechanizmy organizowały codzienne życie.
SKOMENTUJ
Dodaj komentarz.Poniżej znajduje się wtyczka systemu komentarzy DISQUS. Została ona napisana w html5, dlatego upewnij się czy Twój czytnik ekranu go wspiera. Oficjalnie wspierane przez DISQUS czytniki to VoiceOver i NVDA.
Przemieszczając się przyciskiem tab po kolejnych polach wtyczki, w 9 kroku (po pozycji udostępnij) możnesz wpisać treść komentarza. Jeśli jesteś już zalogowany zatwierdzić wysłanie Twojego komentarza możesz w kroku 10.
Jeśli nie jesteś zalogowany do systemu DISQUS możesz to zrobić w kroku 10. Możesz również logować się poprzez konta Facebook, Twitter lub Google+ w krokach kolejno 11, 12 i 13. W celu zarejestrowania nowego konta w DISQUS podaj swoje dane, w kroku 15 imię, 16 e-mail, 17 hasło. Zatwierdzić wysłanie komentarza można w kroku 18. comments powered by Disqus