Grzegorz Zariczny | Teraz-Wtedy. Polska Szkoła Dokumentu
„Pokazać brudny chodnik jest łatwo, trudniej pokazać tego, który ten chodnik sprząta” – ta uwaga wypowiedziana podczas spotkania w FINA mówi wiele o kinie Grzegorza Zaricznego. Reżysera, który zarówno w swoich dokumentach, jak i fabułach ma wiele ciepła i zrozumienia dla swoich bohaterów. W przypadku Ostatniej lekcji są nimi uczniowie jednego z krakowskich gimnazjów – tego samego, do którego kilkanaście lat wcześniej uczęszczał reżyser. Twórca pokazuje ich codzienne radości i niepokoje. „Najważniejsze w liceum jest to, co przeżywa się po raz pierwszy” – mówi w rozmowie z Oleszczykiem. Reżyser opowiada również o technicznej stronie swojej pracy. Aby zachować dystans obserwatora, stosuje jak najmniej cięć i zbliżeń, rezygnuje z sugerującej nastrój muzyki. Wymienia również twórców, których dzieła zainspirowały go do podjęcia pracy reżysera.
SKOMENTUJ
Dodaj komentarz.Poniżej znajduje się wtyczka systemu komentarzy DISQUS. Została ona napisana w html5, dlatego upewnij się czy Twój czytnik ekranu go wspiera. Oficjalnie wspierane przez DISQUS czytniki to VoiceOver i NVDA.
Przemieszczając się przyciskiem tab po kolejnych polach wtyczki, w 9 kroku (po pozycji udostępnij) możnesz wpisać treść komentarza. Jeśli jesteś już zalogowany zatwierdzić wysłanie Twojego komentarza możesz w kroku 10.
Jeśli nie jesteś zalogowany do systemu DISQUS możesz to zrobić w kroku 10. Możesz również logować się poprzez konta Facebook, Twitter lub Google+ w krokach kolejno 11, 12 i 13. W celu zarejestrowania nowego konta w DISQUS podaj swoje dane, w kroku 15 imię, 16 e-mail, 17 hasło. Zatwierdzić wysłanie komentarza można w kroku 18. comments powered by Disqus