Faza N. Rem na 2 fortepiany, perkusję i elektronikę | Agnieszka Stulgińska
Utwór
Agnieszki Stulgińskiej na 2 fortepiany, perkusję i elektronikę. W formie
kompozycji znajdują odbicie kolejne fazy snu – na utwór składa się szereg
połączonych miniatur, o przebiegu i formie dostosowanej do poszczególnych faz
spania. Niektóre parametry, takie jak np. częstotliwość fal mózgowych, są
oddane w muzyce poprzez zmiany rytmiczne i zmiany wysokości dźwięku. Dodatkowo
warstwa muzyczna jest wzbogacona o
wizualizacje: na ekranie jest
wyświetlany zapis fal mózgowych, oznaczenia i symbole różnych plemion dotyczące
snów.
Wykonawcy:
Zespół Kwadrofonik w składzie:
Emilia Sitarz, Bartłomiej Wąsik – fortepiany
Magdalena Kordylasińska, Miłosz Pękala -
wibrafony
Nagranie zostało zarejestrowane podczas koncertu 29.10.2013 roku w Sali Koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Utwór powstał w ramach programu „Kolekcje” – priorytet „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.
Agnieszka Stulgińska (ur. 1978 w Ostrołęce) – kompozytorka. Absolwentka Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki, a także kompozycji w klasie Krzysztofa Olczaka w Akademii Muzycznej w Gdańsku. Jako stypendystka Rządu Belgijskiego odbyła studia podyplomowe w zakresie kompozycji pod kierunkiem Luc van Hove w Królewskim Konserwatorium w Antwerpii. Otrzymała również stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a w latach 2007 – 2011 była uczestniczką programu promocji 13 kompozytorów, wybranych przez Radę Programową Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego. Jest laureatką nagrody zespołu Prometheus Ensamble; zdobyła także III miejsce w 46. Konkursie im. Tadeusza Bairda (pierwszego miejsca nie przyznano).
Biogram opracowany na podstawie strony
Polskiego Centrum Informacji Muzycznej.
SKOMENTUJ
Dodaj komentarz.Poniżej znajduje się wtyczka systemu komentarzy DISQUS. Została ona napisana w html5, dlatego upewnij się czy Twój czytnik ekranu go wspiera. Oficjalnie wspierane przez DISQUS czytniki to VoiceOver i NVDA.
Przemieszczając się przyciskiem tab po kolejnych polach wtyczki, w 9 kroku (po pozycji udostępnij) możnesz wpisać treść komentarza. Jeśli jesteś już zalogowany zatwierdzić wysłanie Twojego komentarza możesz w kroku 10.
Jeśli nie jesteś zalogowany do systemu DISQUS możesz to zrobić w kroku 10. Możesz również logować się poprzez konta Facebook, Twitter lub Google+ w krokach kolejno 11, 12 i 13. W celu zarejestrowania nowego konta w DISQUS podaj swoje dane, w kroku 15 imię, 16 e-mail, 17 hasło. Zatwierdzić wysłanie komentarza można w kroku 18. comments powered by Disqus