Proszę słonia | Witold Giersz
- film6,15 zł »
- karnet15,00 zł »
- EDUdarmowy»

Pinio to chłopiec, który słabo rośnie, dlatego Mama podaje mu rozmaite witaminy. Pewnego dnia zniecierpliwiony malec wysypuje je do trąby porcelanowego słonika i ten niespodziewanie zaczyna rosnąć! A gdy osiąga właściwe słoniowi rozmiary, ożywa i przemawia ludzkim głosem. Słoń Dominik jest niezwykle sympatyczny: prowadzi ożywione rozmowy z mrówką, rozprawia się z narzekającymi urzędnikami, a kiedy „Darkowskiemu psuje się samochód”, zabiera całą rodzinę Pinia na wycieczkę za miasto na swoim grzbiecie (podczas opalania służy świetnie za parawan). Wkrótce jednak sprawy zaczynają się komplikować… Ostatecznie okaże się, że „mały przyjaciel jest wygodniejszy”, ale zanim to nastąpi, Pinia i Dominika spotka jeszcze wiele przygód…
Witold Giersz (ur. 1927 w Poraju k. Częstochowy) jest reżyserem i scenarzystą filmów animowanych. Debiutował w 1956 roku filmem Tajemnica starego zamku w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Zasłynął jako autor kilkudziesięciu filmów animowanych, z których część na trwale zapisała się w historii polskiej animacji, np. Mały western, Czerwone i czarne, Koń czy Oczekiwanie. Obecnie współpracuje z Telewizyjnym Studiem Filmów Animowanych w Poznaniu. Jest laureatem wielu nagród na światowych festiwalach filmowych, m.in. w Melbourne, Edynburgu i Cannes.
Studio Miniatur Filmowych to polskie studio filmowe i jeden z najstarszych w kraju producentów filmowych. Działa od 1958 roku, wyprodukowało ponad 1500 obrazów. Wśród nich są autorskie filmy krótkometrażowe (w tym Piotra Dumały czy Jana Lenicy), seriale dla dzieci i filmy kinowe.
SKOMENTUJ
Dodaj komentarz.Poniżej znajduje się wtyczka systemu komentarzy DISQUS. Została ona napisana w html5, dlatego upewnij się czy Twój czytnik ekranu go wspiera. Oficjalnie wspierane przez DISQUS czytniki to VoiceOver i NVDA.
Przemieszczając się przyciskiem tab po kolejnych polach wtyczki, w 9 kroku (po pozycji udostępnij) możnesz wpisać treść komentarza. Jeśli jesteś już zalogowany zatwierdzić wysłanie Twojego komentarza możesz w kroku 10.
Jeśli nie jesteś zalogowany do systemu DISQUS możesz to zrobić w kroku 10. Możesz również logować się poprzez konta Facebook, Twitter lub Google+ w krokach kolejno 11, 12 i 13. W celu zarejestrowania nowego konta w DISQUS podaj swoje dane, w kroku 15 imię, 16 e-mail, 17 hasło. Zatwierdzić wysłanie komentarza można w kroku 18. comments powered by Disqus