Dwie Joasie | Mieczysław Krawicz
Komedia jednego z najpłodniejszych twórców filmowych tamtego okresu – Mieczysława Krawicza zaskakuje po latach nie tylko poczuciem humoru. Zauroczyć mogą również kostiumy i scenografia.W głównej roli obsadzona Jadwiga Smosarska, największa gwiazda polskiego kina w okresie dwudziestolecia międzywojennego.
Niejedna współczesna kobieta uśmiechnęłaby się na wiecznie
żywe problemy roli kobiety ukazane w filmie Krawicza. „Dwie Joasie” to historia
nieprzeciętnie atrakcyjnej dziewczyny, która zmaga się z utrzymaniem stałej
pracy. Pomimo zdolności i kompetencji, jej pracodawcy zwracają uwagę jedynie na
urodę, łamiąc przy tym wszelkie zasady. Czy fizyczne ukrycie kobiecych wdzięków
jest rozwiązaniem problemu, czy tylko początkiem zawiłej historii?
Film „Dwie Joasie" powstał z zestawienia dwóch kopii ze zbiorów Filmoteki Narodowej. W odniesieniu do znanej dotychczas wersji film udało się uzupełnić o 3 minuty.
Film poddano restauracji cyfrowej w ramach projektu: „Konserwacja i digitalizacja przedwojennych filmów
fabularnych w Filmotece Narodowej w Warszawie” współfinansowanego ze środków
Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach XI Priorytetu „Kultura i
dziedzictwo kulturowe” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.nitrofilm.pl.
Spadkobiercy lub osoby posiadające wiedzę na temat żyjących spadkobierców tworców wymienionych w czołówce i/lub tyłówce filmu, proszeni są o kontakt z Działem Marketingu i Handlu Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego: marketing@fina.gov.pl, tel. + 48 22 18 24 870
Any legal successors of the artists film makers mentioned in the credit titles or anyone who possesses information about such successors is kindly asked to contact The Department of Marketing and Trade, National Film Archive- Audiovisual Institute, Poland: marketing@fina.gov.pl, tel. + 48 22 18 24 870
SKOMENTUJ
Dodaj komentarz.Poniżej znajduje się wtyczka systemu komentarzy DISQUS. Została ona napisana w html5, dlatego upewnij się czy Twój czytnik ekranu go wspiera. Oficjalnie wspierane przez DISQUS czytniki to VoiceOver i NVDA.
Przemieszczając się przyciskiem tab po kolejnych polach wtyczki, w 9 kroku (po pozycji udostępnij) możnesz wpisać treść komentarza. Jeśli jesteś już zalogowany zatwierdzić wysłanie Twojego komentarza możesz w kroku 10.
Jeśli nie jesteś zalogowany do systemu DISQUS możesz to zrobić w kroku 10. Możesz również logować się poprzez konta Facebook, Twitter lub Google+ w krokach kolejno 11, 12 i 13. W celu zarejestrowania nowego konta w DISQUS podaj swoje dane, w kroku 15 imię, 16 e-mail, 17 hasło. Zatwierdzić wysłanie komentarza można w kroku 18. comments powered by Disqus