01 ArtKod: Processing WPROWADZENIE | 4/6 Pierwszy program II
W tym odcinku kontynuujemy pracę nad pierwszym programem rozpoczętą w części poprzedniej. Dowiadujemy się jak zapisać komentarz w kodzie, oraz poznajemy różne metody.
Pierwsza część kursu ArtKod: Processing służy przede wszystkim zapoznaniu uczestników z Processingiem – rozumianym zarówno jako język programowania autorstwa Bena Fry i Casey’a Reas z Massachusetts Institute of Technology, jak i środowisko programistyczne – oraz z podstawowymi informacjami umożliwiającymi pisanie prostych programów w jakimkolwiek języku. W pierwszej części kursu poznamy m.in. zagadnienia takie jak: zmienne i ich zasięg, metody, operatory, podstawowe informacje o składni języka i interfejsie Processingu.
Po przyswojeniu wiedzy zawartej w pierwszej części można już pisać własne programy lub eksperymentować, np. przebudowując kod przykładów dostępnych z kursem lub samym Processingiem. Pobierz przykładowe kody źródłowe i skompilowane wersje omawianych programów (plik .zip). Programy można uruchomić na komputerach pracujących pod kontrolą systemów Linux, Mac OSX i Windows.
Jeśli potrzebujesz pogłębić techniczną stronę Processingu, przejdź do części ZAGADNIENIA TECHNICZNE.
Elementarną częścią kursu jest też Słownik, czyli indeks podstawowych terminów pojawiających się we wszystkich odcinkach.
Kurs udostępniony jest na licencji Creative Commons – model licencji „Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne – Na tych samych warunkach 3.0 Polska”. Zapoznaj się z treścią licencji bądź pobierz kod embedd, aby wstawić player na swoją stronę:
- <iframe id="playerFrame" src="http://www.nina.gov.pl//play?eid=3,m,4upWzk" width="642" height="361" scrolling="auto" frameborder="0" webkitAllowFullScreen="webkitAllowFullScreen" mozallowfullscreen="mozallowfullscreen" allowFullScreen="allowFullScreen"></iframe>
SKOMENTUJ
Dodaj komentarz.Poniżej znajduje się wtyczka systemu komentarzy DISQUS. Została ona napisana w html5, dlatego upewnij się czy Twój czytnik ekranu go wspiera. Oficjalnie wspierane przez DISQUS czytniki to VoiceOver i NVDA.
Przemieszczając się przyciskiem tab po kolejnych polach wtyczki, w 9 kroku (po pozycji udostępnij) możnesz wpisać treść komentarza. Jeśli jesteś już zalogowany zatwierdzić wysłanie Twojego komentarza możesz w kroku 10.
Jeśli nie jesteś zalogowany do systemu DISQUS możesz to zrobić w kroku 10. Możesz również logować się poprzez konta Facebook, Twitter lub Google+ w krokach kolejno 11, 12 i 13. W celu zarejestrowania nowego konta w DISQUS podaj swoje dane, w kroku 15 imię, 16 e-mail, 17 hasło. Zatwierdzić wysłanie komentarza można w kroku 18. comments powered by Disqus