Sztuka wolności | Marek Kłosowicz, Wojciech Słota
odtwarzaj/zatrzymaj - spacja|
przewiń w przód/przewiń w tył - strzałki prawo/lewo|
głośniej/ciszej - strzałki góra/dół|
jakość - q
Pełen archiwalnych zdjęć film Marka Kłosowicza i Wojtka Słoty ukazuje kulisy najsłynniejszych polskich wypraw górskich, nie zapominając o ich społeczno-politycznym kontekście. Reżyserzy przypominają sylwetki m.in. Andrzeja Zawady, Wandy Rutkiewicz i Jerzego Kukuczki
Opis materiału
Jak to możliwe, że to właśnie w komunistycznym, biednym państwie narodziło się pokolenie wybitnych himalaistów lat 70. i 80.? Andrzej Zawada, Wanda
Rutkiewicz, Krzysztof Wielicki, Wojciech Kurtyka czy Jerzy Kukuczka musieli zmierzyć się nie tylko ze szczytami, ale także z trudnościami losu. Wyprawy kosztowały tysiące dolarów (a średni miesięczny dochód wynosił zaledwie 20), nie było otwartych granic, trzeba było skompletować ekwipunek w kraju, w którym brakowało nawet papieru toaletowego. Nie brakowało jednak potrzeby wolności, a wolność najpełniej można odczuć w górach. Pełen archiwalnych zdjęć film Marka Kłosowicza i Wojtka Słoty ukazuje kulisy najsłynniejszych polskich wypraw górskich, nie zapominając o ich społeczno-politycznym oraz historycznym kontekście.
Film jest częścią cyklu Guide to the Poles zrealizowanego w ramach Zagranicznego Programu Kulturalnego Polskiej Prezydencji 2011. Więcej dokumentów serii znajduje się tutaj.
Film jest częścią cyklu Guide to the Poles zrealizowanego w ramach Zagranicznego Programu Kulturalnego Polskiej Prezydencji 2011. Więcej dokumentów serii znajduje się tutaj.
SKOMENTUJ
Dodaj komentarz.Poniżej znajduje się wtyczka systemu komentarzy DISQUS. Została ona napisana w html5, dlatego upewnij się czy Twój czytnik ekranu go wspiera. Oficjalnie wspierane przez DISQUS czytniki to VoiceOver i NVDA.
Przemieszczając się przyciskiem tab po kolejnych polach wtyczki, w 9 kroku (po pozycji udostępnij) możnesz wpisać treść komentarza. Jeśli jesteś już zalogowany zatwierdzić wysłanie Twojego komentarza możesz w kroku 10.
Jeśli nie jesteś zalogowany do systemu DISQUS możesz to zrobić w kroku 10. Możesz również logować się poprzez konta Facebook, Twitter lub Google+ w krokach kolejno 11, 12 i 13. W celu zarejestrowania nowego konta w DISQUS podaj swoje dane, w kroku 15 imię, 16 e-mail, 17 hasło. Zatwierdzić wysłanie komentarza można w kroku 18. comments powered by Disqus