Przypominamy o konieczności ponownej aktywacji kont nauczycielskich i uczniowskich w Ninatece EDU! W tym roku ważność kont wygasa 28 sierpnia, a więc wcześniej niż zazwyczaj. Chcieliśmy dać Wam więcej czasu na ich ponowną aktywację przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Aktywuj konto w Ninatece EDU!

Konta nauczycieli oraz uczniów zarejestrowanych w Ninatece EDU wymagają ponownej aktywacji z każdym kolejnym rokiem szkolnym. W tym roku, po uwzględnieniu opinii naszych użytkowników, przesunęliśmy datę aktywacji z 1 września na 28 sierpnia.

Jak ponownie aktywować swoje konto?
Ponowna aktywacja konta nauczyciela jest możliwa 28 sierpnia po godz. 15.00:
1. Wejdź na www.ninateka.pl i zaloguj się przy użyciu swojego adresu e-mail i hasła;
2. Kliknij w swój adres e-mail, widoczny w prawym górnym rogu serwisu, znajdziesz się w ustawieniach konta;
3. Kliknij przycisk „Zmień typ konta”, wybierz opcję „Nauczyciel” i wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Podobnie jak dotychczas, musimy zaakceptować Wasze zgłoszenie, co może potrwać do 5 dni roboczych. Nauczyciele z aktywnymi kontami mogą wygenerować kody umożliwiające ich uczniom założenie własnych kont.

W przypadku pytań prosimy o kontakt: badania@fina.gov.pl.


Czym jest konto EDU?

Konto EDU jest skierowane do nauczycieli i uczniów szkół podstawowych i średnich. Jego posiadacze mogą bezpłatnie korzystać z materiałów audiowizualnych o charakterze edukacyjnym dostępnych w NINATECE. Dodatkowo zyskują również dostęp do scenariuszy lekcji, które ułatwią prowadzenie lekcji. Aby założyć konto EDU, należy się zarejestrować (opcja nie mam jeszcze konta) , a następnie po zalogowaniu zmienić tryb konta na konto dla nauczyciela lub ucznia i wypełnić formularz rejestracyjny.


Dla kogo?

Dla nauczycieli szkół podstawowych, szkół średnich – oraz ich uczniów. Z konta EDU skorzystają przede wszystkim osoby prowadzące lekcje z języka polskiego, wiedzy o kulturze, wiedzy o społeczeństwie, historii, muzyki, oraz zajęcia dodatkowe, np. z zakresu wiedzy o filmie lub teatrze.

Dlaczego warto się zarejestrować?

NINATEKA to wyjątkowy, unikalny zasób archiwalnych materiałów audiowizualnych: rejestracji spektakli teatralnych i operowych, koncertów, dokumentów, reportaży, animacji, filmów eksperymentalnych, które mogą stanowić ciekawe uzupełnienie szkolnej lekcji. Selekcji materiałów dokonuje dział Badań i Rozwoju Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego. 

Posiadaczom konta EDU oferujemy bezpłatny dostęp do filmów i audycji o charakterze edukacyjnym  oraz – dodatkowo – do scenariuszy lekcji, które ułatwią organizację lekcji z wykorzystaniem materiałów audiowizualnych. Są one opracowywane przez praktyków edukacji – nauczycieli, specjalistów w danej dziedzinie, tak aby były przystosowane do szkolnych realiów i możliwości oraz zgodne z podstawą programową. 

W znalezieniu interesujących Cię materiałów pomogą Ci filtry EDU – używając ich możesz wybrać tylko te materiały, które dotyczą określonego poziomu nauczania lub przedmiotu albo tematu. 

Masz pytania? 
Brakuje Twojej placówki edukacyjnej w wykazie szkół? 
Skontaktuj się z nami: badania@fina.gov.pl