Wesoły brat inwigilacji| Podkast ODBIORNIK | odc. 2
Głównym tematem drugiego odcinka podkastu ODBIORNIK jest festiwal sztuki mediów transmediale, który po raz 29. odbył się w lutym w Berlinie. O inwigilacji, nowej estetyce i kryzysie kultury zrób-to-sam opowiada nasz autor, Michał Gulik (1’40’’). Do 9 maja 2016 trwa w Haus der Kulturen der Welt wystawa Nervous Systems związana z festiwalem.
Inwigilacja to też jeden z tematów prac Laury Poitras, amerykańskiej reżyserki i dziennikarki, nagrodzonej Oscarem za film Citizenfour. Do 1 maja w muzeum Whitney w Nowym Jorku trwa wystawa artystki pt. Astro Noise. Opowiada o niej, w korespondencji z Nowego Jorku, reżyserka Agnieszka Świercz (6’55’’).
W odcinku przedstawiamy również krakowski podkast Laboratorium Humanistyki i Sztuki. Rozmawiamy z jego współautorką, Ewą Drygalską (28’09’’). Prezentujemy też fragment podkastu – przeprowadzoną na transmediale rozmowę z jednym z twórców programu festiwalu, Jussim Parikką (3’39’’).
Poświęcamy chwilę poezji. Agnieszka Słodownik recytuje swój krótki wiersz Dron nad Mokotowem (16’59’’).
Agnieszka Słodownik – redaktorka działu MEDIA dwutygodnik.com, kuratorka wystaw nowomediowych, współautorka gry paragrafowej popiół◀▷diament (2014), gry w obiegi kultury (2012), audycji Strefa podtekstu w Jazz Radio (2005), tomiku poezji ęą (2005), magazynu sztuki „Meble” (2001–2002), strony barmleczny.com (2000–2013). Przez kilka lat pracowała na jachtach jako stewardesa.
Anna Desponds – menadżerka kultury i kuratorka filmowa, stała autorka działu MEDIA dwutygodnik.com, z wykształcenia socjolożka po warszawskim MISH-u. Interesuje się m.in. przyszłością audiowizualności, dokumentalistyką i projektowaniem doświadczeń. Wspiera dialog międzykulturowy i próbuje uprawiać zrównoważoną turystykę.fot. Steve Rowell
SKOMENTUJ
Dodaj komentarz.Poniżej znajduje się wtyczka systemu komentarzy DISQUS. Została ona napisana w html5, dlatego upewnij się czy Twój czytnik ekranu go wspiera. Oficjalnie wspierane przez DISQUS czytniki to VoiceOver i NVDA.
Przemieszczając się przyciskiem tab po kolejnych polach wtyczki, w 9 kroku (po pozycji udostępnij) możnesz wpisać treść komentarza. Jeśli jesteś już zalogowany zatwierdzić wysłanie Twojego komentarza możesz w kroku 10.
Jeśli nie jesteś zalogowany do systemu DISQUS możesz to zrobić w kroku 10. Możesz również logować się poprzez konta Facebook, Twitter lub Google+ w krokach kolejno 11, 12 i 13. W celu zarejestrowania nowego konta w DISQUS podaj swoje dane, w kroku 15 imię, 16 e-mail, 17 hasło. Zatwierdzić wysłanie komentarza można w kroku 18. comments powered by Disqus