Quartetto Grosso | Karol Nepelski
Prawykonanie kompozycji Karola Nepelskiego przedstawiono na
finałowym koncercie XXI Festiwalu Muzyki Kameralnej – „Kwartet Śląski i jego
goście”. Wydarzenie miało uczcić 35. rocznicę istnienia zespołu; stąd w tracie
utworu można usłyszeć „przerywniki” w postaci wspomnień i anegdot dotyczących
współpracy muzyków.
Wykonawcy:
Kwartet Śląski, w składzie:
Szymon Krzeszowiec – skrzypce I,
Arkadiusz Kubica – skrzypce II,
Łukasz Syrnicki – altówka,
Piotr Janosik – wiolonczela,
Śląska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Massimiliano Caldiego
Utwór powstał
w ramach programu „Kolekcje” – priorytet „Zamówienia kompozytorskie”,
realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.
Karol Nepelski (ur. 1982 w Wejherowie) – kompozytor, autor muzyki instrumentalnej, scenicznej i filmowej. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie gdzie obecnie doktoryzuje się pod kierunkiem Krzysztofa Pendereckiego. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia w nauce. Komponował muzykę do egzaminów reżyserskich dla Akademii Teatralnej w Warszawie, Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Sokolskiego w Krakowie, współpracował także z krakowską Akademią Sztuk Pięknych oraz Uniwersytetem Jagiellońskim. W 2008 roku przebywał w Bouurges we Francji jako kompozytor rezydent, rok później zaś zrealizował kompozycję komputerową w studiu NOTAM w Oslo. Brał udział w wielu festiwalach, m.in. "Ostrava Days Festival 2009", "Introspekce nové hudby" oraz "Salon Polski" w Pradze, SYNTHESE 2008 w Bourges , Musica Polonica Nova we Wrocławiu czy Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień".
Biogram opracowano na podstawie Polskiego Centrum Informacji Muzycznej.ilustracja: fot. Europeana, CC BY NC sa
SKOMENTUJ
Dodaj komentarz.Poniżej znajduje się wtyczka systemu komentarzy DISQUS. Została ona napisana w html5, dlatego upewnij się czy Twój czytnik ekranu go wspiera. Oficjalnie wspierane przez DISQUS czytniki to VoiceOver i NVDA.
Przemieszczając się przyciskiem tab po kolejnych polach wtyczki, w 9 kroku (po pozycji udostępnij) możnesz wpisać treść komentarza. Jeśli jesteś już zalogowany zatwierdzić wysłanie Twojego komentarza możesz w kroku 10.
Jeśli nie jesteś zalogowany do systemu DISQUS możesz to zrobić w kroku 10. Możesz również logować się poprzez konta Facebook, Twitter lub Google+ w krokach kolejno 11, 12 i 13. W celu zarejestrowania nowego konta w DISQUS podaj swoje dane, w kroku 15 imię, 16 e-mail, 17 hasło. Zatwierdzić wysłanie komentarza można w kroku 18. comments powered by Disqus