Mirosław Chojecki | Zapiski ze współczesności | 3/5
W kolejnej części Mirosław Chojecki wspomina funkcjonowanie Nieocenzurowej Oficyny Wydawniczej. Głównym jej założeniem było wydawanie dzieł polskiej literatury, m.in. Czesława Miłosza, czy Witolda Gombrowicza. Co wydarzyło się, gdy po 10 latach cenzorskiej blokady do publikacji trafił Blaszany bębenek Güntera Grassa? Chojecki opowiada o lekturze pierwszych numerów paryskiej „Kultury”, otrzymanych od Władysława Bartoszewskiego na początku lat 70. Wspomina rok 1980, podróż do Sztokholmu na uroczystości wręczenia Miłoszowi Literackiej Nagrody Nobla; przytacza liczne historie o spotkaniach z ważnymi dla siebie ludźmi i anegdoty z podróży po Europie.
Zapiski ze współczesności to cykl audycji, które dają słuchaczowi możliwość zaznajomienia się z gościem programu – bohaterem tygodnia. Pisarze, artyści, naukowcy snują biograficzne wspomnienia lub dzielą się przemyśleniami i refleksjami na temat różnych zjawisk współczesnego świata.Ilustracja: https://pixabay.com/pl/photos/radio-winobranie-kawiarnia-retro-3828816/
SKOMENTUJ
Dodaj komentarz.Poniżej znajduje się wtyczka systemu komentarzy DISQUS. Została ona napisana w html5, dlatego upewnij się czy Twój czytnik ekranu go wspiera. Oficjalnie wspierane przez DISQUS czytniki to VoiceOver i NVDA.
Przemieszczając się przyciskiem tab po kolejnych polach wtyczki, w 9 kroku (po pozycji udostępnij) możnesz wpisać treść komentarza. Jeśli jesteś już zalogowany zatwierdzić wysłanie Twojego komentarza możesz w kroku 10.
Jeśli nie jesteś zalogowany do systemu DISQUS możesz to zrobić w kroku 10. Możesz również logować się poprzez konta Facebook, Twitter lub Google+ w krokach kolejno 11, 12 i 13. W celu zarejestrowania nowego konta w DISQUS podaj swoje dane, w kroku 15 imię, 16 e-mail, 17 hasło. Zatwierdzić wysłanie komentarza można w kroku 18. comments powered by Disqus