Krzysztof Jakowicz | Five o'clock
Krzysztof Jakowicz, wybitny skrzypek, gra na instrumencie włoskiego lutnika Paolo Albaniego z 1698 r. z towarzyszeniem Roberta Morawskiego na fortepianie oraz Marcina Zdunika na wiolonczeli. W ich wykonaniu słyszymy utwory Paderewskiego, Rachmaninowa, Piazzolli, Glièra, Lutosławskiego. Rozmawiają o wspólnych występach i partnerstwie w muzyce. Krzysztof Jakowicz wspomina dramatyczne czasy wojny, okres szkoły średniej i studiów, pobyt w USA, wakacje na Helu… i ćwiczenia muzyczne podczas jazdy pociągiem. Wiele mówi o konieczności docierania z muzyką do jak najszerszego kręgu odbiorców.
Krzysztof Jakowicz, światowej sławy skrzypek, kameralista i pedagog, studiował wiolinistykę u Tadeusza Wrońskiego w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Warszawie. Studia kontynuował w Indiana University w Bloomington w USA. Występował na prestiżowych festiwalach muzycznych, wielokrotnie koncertował w Europie, USA, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Japonii i Izraelu. Grał m. in. z English Chamber Orchestra, Filharmonią Izraelską, Wiener Symphoniker, BBC Scottish Symphony Orchestra, Sinfonią Varsovia, Wielką Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, ORTF z Wiednia, WDR z Kolonii, Orchestra National de France. Otrzymał liczne nagrody państwowe i muzyczne, w tym francuską Diapason d’Or, Fryderyka ’96 oraz Złoty Krzyż Zasługi.
Five O'Clock to sobotnie spotkania z wybitnymi muzykami, rozmowy połączone z krótkim recitalem. Audycję prowadzi w radiowej Dwójce redaktorka naczelna Muzykoteki Szkolnej Agata Kwiecińska.
SKOMENTUJ
Dodaj komentarz.Poniżej znajduje się wtyczka systemu komentarzy DISQUS. Została ona napisana w html5, dlatego upewnij się czy Twój czytnik ekranu go wspiera. Oficjalnie wspierane przez DISQUS czytniki to VoiceOver i NVDA.
Przemieszczając się przyciskiem tab po kolejnych polach wtyczki, w 9 kroku (po pozycji udostępnij) możnesz wpisać treść komentarza. Jeśli jesteś już zalogowany zatwierdzić wysłanie Twojego komentarza możesz w kroku 10.
Jeśli nie jesteś zalogowany do systemu DISQUS możesz to zrobić w kroku 10. Możesz również logować się poprzez konta Facebook, Twitter lub Google+ w krokach kolejno 11, 12 i 13. W celu zarejestrowania nowego konta w DISQUS podaj swoje dane, w kroku 15 imię, 16 e-mail, 17 hasło. Zatwierdzić wysłanie komentarza można w kroku 18. comments powered by Disqus