II Kwintet smyczkowy | Jan Duszyński
Rejestracja prawykonania II kwintetu smyczkowego przez kwintet Transemble. Miało ono miejsce 18 listopada 2013 roku w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana w ramach festiwalu Eastern Waves. Utwór został skomponowany przez Jana Duszyńskiego na dwoje skrzypiec, altówkę, wiolonczelę i kontrabas. Powstał w ramach programu „Kolekcje” – priorytet „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.
Wykonanie:
Michał Szałach, Jan Aniołek –
skrzypce
Jakub Kowalik – altówka
Jerzy Wołochowicz – wiolonczela
Tomasz Januchta – kontrabas
Opracowane na podstawie materiałów Instytutu Muzyki i Tańca.
Jan Duszyński ( ur. 1976) – kompozytor. Ukończone z wyróżnieniem studia kompozytorskie odbył pod kierunkiem Stanisława Moryty w Akademii Muzycznej w Warszawie. Swoje umiejętności w zakresie kompozycji pogłębiał podczas dwuletnich letnich studiów w Juilliard School of Music w Nowym Jorku w klasie Christophera Rouse’a.W 2002 roku jego utwór Odległe miejsce na tenor solo i kwartet smyczkowy (2001) zdobył II nagrodę na Konkursie Kompozytorskim im. Adama Didura w Sanoku. W 2003 roku został stypendystą Fundacji Kościuszkowskiej, otrzymał także stypendium Witolda Lutosławskiego. Jan Duszyński komponuje również muzykę teatralną i filmową. Współpracuje z takimi warszawskimi teatrami, jak Teatr Narodowy, Teatr Rozmaitości, Teatr Dramatyczny i Teatr Współczesny.
Biogram opracowany na podstawie strony Polskiego Centrum Informacji Muzycznej.ilustracja: fot. Europeana CC BY NC SA
SKOMENTUJ
Dodaj komentarz.Poniżej znajduje się wtyczka systemu komentarzy DISQUS. Została ona napisana w html5, dlatego upewnij się czy Twój czytnik ekranu go wspiera. Oficjalnie wspierane przez DISQUS czytniki to VoiceOver i NVDA.
Przemieszczając się przyciskiem tab po kolejnych polach wtyczki, w 9 kroku (po pozycji udostępnij) możnesz wpisać treść komentarza. Jeśli jesteś już zalogowany zatwierdzić wysłanie Twojego komentarza możesz w kroku 10.
Jeśli nie jesteś zalogowany do systemu DISQUS możesz to zrobić w kroku 10. Możesz również logować się poprzez konta Facebook, Twitter lub Google+ w krokach kolejno 11, 12 i 13. W celu zarejestrowania nowego konta w DISQUS podaj swoje dane, w kroku 15 imię, 16 e-mail, 17 hasło. Zatwierdzić wysłanie komentarza można w kroku 18. comments powered by Disqus