Głową w dół | Jarosław Jakubowski
odtwarzaj/zatrzymaj - spacja|
przewiń w przód/przewiń w tył - strzałki prawo/lewo|
głośniej/ciszej - strzałki góra/dół|
jakość - q
Pewnego dnia ojciec dwóch dorosłych córek otrzymuje wezwanie do prokuratury. Jak informacje o jego mrocznej przeszłości wpłynął na dalsze losy rodziny?
Opis materiału
ilustracja: fot. Andy Rennie, Flickr, CC BY SA
Na pozór zwyczajna rodzina z dwójką dorosłych córek i wspomnieniem zmarłego syna. Pewnego dnia ojciec wspomina mimochodem, że dostał wezwanie do prokuratury, oskarżony jest o zbrodnie komunistyczne. Z czasem okazuje się, że był ważną postacią w Urzędzie Bezpieczeństwa i oprócz nadzoru sam lubił prowadzić śledztwa – nazywano go „Rączka”, bo bił przesłuchiwane przez siebie osoby twardą, skórzaną rękawicą. Zbliża się Boże Narodzenie. Podczas świątecznego spotkania wychodzą na jaw kolejne mroczne tajemnice rodzinne.
Jarosław Jakubowski (ur. 1974) poeta, prozaik, dramatopisarz i dziennikarz. Stały współpracownik dwumiesięcznika literackiego „Topos”, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, recenzent „Expressu Bydgoskiego”. Jako dramaturg debiutował w 2007 w Laboratorium Dramatu. Autor takich sztuk jak: Życie (2011), Generał (2011), Wieczny kwiecień (2012), Człowiek, który nie umiał odejść (2013) i Czerwone zagłębie (2014). Jego teksty wystawiane były w teatrach w Warszawie, Łodzi, Toruniu i Poznaniu. Laureat m.in. I nagrody „Metafory Rzeczywistości“.ilustracja: fot. Andy Rennie, Flickr, CC BY SA
SKOMENTUJ
Dodaj komentarz.Poniżej znajduje się wtyczka systemu komentarzy DISQUS. Została ona napisana w html5, dlatego upewnij się czy Twój czytnik ekranu go wspiera. Oficjalnie wspierane przez DISQUS czytniki to VoiceOver i NVDA.
Przemieszczając się przyciskiem tab po kolejnych polach wtyczki, w 9 kroku (po pozycji udostępnij) możnesz wpisać treść komentarza. Jeśli jesteś już zalogowany zatwierdzić wysłanie Twojego komentarza możesz w kroku 10.
Jeśli nie jesteś zalogowany do systemu DISQUS możesz to zrobić w kroku 10. Możesz również logować się poprzez konta Facebook, Twitter lub Google+ w krokach kolejno 11, 12 i 13. W celu zarejestrowania nowego konta w DISQUS podaj swoje dane, w kroku 15 imię, 16 e-mail, 17 hasło. Zatwierdzić wysłanie komentarza można w kroku 18. comments powered by Disqus