Cezary Łazarewicz | Literatura non-fiction
odtwarzaj/zatrzymaj - spacja|
przewiń w przód/przewiń w tył - strzałki prawo/lewo|
głośniej/ciszej - strzałki góra/dół|
jakość - q
Cezary Łazarewicz o sytuacji dziennikarstwa, gazet lokalnych i reportażu w Polsce. Rozmowa toczy się też wokół książki „Tu mówi Polska”
Opis materiału
Cezary Łazarewicz, autor głośnych reportaży Żeby nie było śladów czy Koronkowa robota, laureat Nagrody Nike, rozmawia z Katarzyną Nowak o sytuacji dziennikarstwa i reportażu
gazetowego w Polsce. Do swojej książki Tu mówi Polska Łazarewicz wybrał własne teksty z gazet z drugiej
połowy lat 90. Jest tu opowieść o dyrektorce
szkoły, przez którą jedna z nauczycielek popełniła samobójstwo, o
radiu w Słupsku i Jerzym Izdebskim – postaci kontrowersyjnej, prowokatorze, którego
słuchało 80% mieszkańców miasta i o bezwzględnym komorniku w popegeerowskim
świecie. Dowiadujemy się też o poligonie w Drawsku, na który przyjeżdżają
wojska NATO, a z którego okolica nie ma żadnych korzyści.
Rozmowa toczy się też wokół gazet lokalnych, które dziś redagują głównie urzędnicy i o książkach do nauki historii. Gość audycji mówi też, dlaczego młodzi reportażyści dziś tak rzadko piszą o Polsce.
Rozmowa toczy się też wokół gazet lokalnych, które dziś redagują głównie urzędnicy i o książkach do nauki historii. Gość audycji mówi też, dlaczego młodzi reportażyści dziś tak rzadko piszą o Polsce.
Literatura non-fiction to cykl audycji prowadzony przez Katarzynę Nowak. Dziennikarka spotyka się z autorami i znawcami książek reportażowych, by porozmawiać o nowych interesujących publikacjach z tej dziedziny.
ilustracja: fragment okładki Tu mówi Polska, Wydawnictwo Czarne, 2017
SKOMENTUJ
Dodaj komentarz.Poniżej znajduje się wtyczka systemu komentarzy DISQUS. Została ona napisana w html5, dlatego upewnij się czy Twój czytnik ekranu go wspiera. Oficjalnie wspierane przez DISQUS czytniki to VoiceOver i NVDA.
Przemieszczając się przyciskiem tab po kolejnych polach wtyczki, w 9 kroku (po pozycji udostępnij) możnesz wpisać treść komentarza. Jeśli jesteś już zalogowany zatwierdzić wysłanie Twojego komentarza możesz w kroku 10.
Jeśli nie jesteś zalogowany do systemu DISQUS możesz to zrobić w kroku 10. Możesz również logować się poprzez konta Facebook, Twitter lub Google+ w krokach kolejno 11, 12 i 13. W celu zarejestrowania nowego konta w DISQUS podaj swoje dane, w kroku 15 imię, 16 e-mail, 17 hasło. Zatwierdzić wysłanie komentarza można w kroku 18. comments powered by Disqus