Artur Domosławski | Literatura non-fiction
Artur Domosławski w rozmowie z Katarzyną Nowak tłumaczy, kim według niego są ludzie wykluczeni, o kim myślał, kiedy pisał swoją książkę. Zastanawia się, dlaczego Polska tak mało pomaga biedniejszym krajom i jaką odpowiedzialność ponosi Europa i USA za obecną sytuację w Afganistanie czy Iraku. Autor książki Wykluczeni mówi również o swoim szczególnym zainteresowaniu Ameryką Łacińską, o sytuacji młodzieży w tamtych krajach, gangach, wykorzystywanych pracownikach fabryk oraz korupcji. Tłumaczy, czym różni się współczesne niewolnictwo od starego i co myśli o tzw. mrocznej turystyce.
Z audycji dowiadujemy się również o znaczeniu Ryszarda
Kapuścińskiego w życiu Domosławskiego i o rzadkiej w Polsce konstrukcji książki, która łączy w sobie reportaż i esej.
Literatura non-fiction to cykl audycji prowadzony przez Katarzynę Nowak. Dziennikarka spotyka się z autorami i znawcami książek reportażowych, by porozmawiać o nowych interesujących publikacjach z tej dziedziny.
ilustracja: fragment okładki Wykluczeni, Artur Domosławski, Wielka Litera
SKOMENTUJ
Dodaj komentarz.Poniżej znajduje się wtyczka systemu komentarzy DISQUS. Została ona napisana w html5, dlatego upewnij się czy Twój czytnik ekranu go wspiera. Oficjalnie wspierane przez DISQUS czytniki to VoiceOver i NVDA.
Przemieszczając się przyciskiem tab po kolejnych polach wtyczki, w 9 kroku (po pozycji udostępnij) możnesz wpisać treść komentarza. Jeśli jesteś już zalogowany zatwierdzić wysłanie Twojego komentarza możesz w kroku 10.
Jeśli nie jesteś zalogowany do systemu DISQUS możesz to zrobić w kroku 10. Możesz również logować się poprzez konta Facebook, Twitter lub Google+ w krokach kolejno 11, 12 i 13. W celu zarejestrowania nowego konta w DISQUS podaj swoje dane, w kroku 15 imię, 16 e-mail, 17 hasło. Zatwierdzić wysłanie komentarza można w kroku 18. comments powered by Disqus