Andrzej Rottermund | Zapiski ze współczesności | 4/5
Andrzej Rottermund opowiada, co przetrwało w Zamku Królewskim
w Warszawie z czasów panowania Stanisława Augusta. Przed 1939 rokiem w Zamku
wyposażonych było jedynie 20 pomieszczeń. Zadaniem zespołu pracującego nad jego odbudową było urządzenie kolejnych 80. Historyk sztuki tłumaczy, skąd pozyskiwali nowe rzeczy do
kolekcji, które rządy państw przekazały cenne obiekty, jakie otrzymali depozyty i wymienia nazwiska najważniejszych ofiarodawców prywatnych.
Andrzej Rottermund (ur.11 maja 1941 roku w Warszawie) – historyk sztuki, profesor nauk humanistycznych i muzeolog, w latach 1990–1996 przewodniczący Polskiego Komitetu Narodowego Międzynarodowej Rady Muzeów, w latach 1991–2015 dyrektor Zamku Królewskiego w Warszawie.
Zapiski ze współczesności to cykl audycji, które dają słuchaczowi możliwość zaznajomienia się z gościem programu – bohaterem tygodnia. Pisarze, artyści, naukowcy snują biograficzne wspomnienia lub dzielą się przemyśleniami i refleksjami na temat różnych zjawisk współczesnego świata.
SKOMENTUJ
Dodaj komentarz.Poniżej znajduje się wtyczka systemu komentarzy DISQUS. Została ona napisana w html5, dlatego upewnij się czy Twój czytnik ekranu go wspiera. Oficjalnie wspierane przez DISQUS czytniki to VoiceOver i NVDA.
Przemieszczając się przyciskiem tab po kolejnych polach wtyczki, w 9 kroku (po pozycji udostępnij) możnesz wpisać treść komentarza. Jeśli jesteś już zalogowany zatwierdzić wysłanie Twojego komentarza możesz w kroku 10.
Jeśli nie jesteś zalogowany do systemu DISQUS możesz to zrobić w kroku 10. Możesz również logować się poprzez konta Facebook, Twitter lub Google+ w krokach kolejno 11, 12 i 13. W celu zarejestrowania nowego konta w DISQUS podaj swoje dane, w kroku 15 imię, 16 e-mail, 17 hasło. Zatwierdzić wysłanie komentarza można w kroku 18. comments powered by Disqus